Skip to main content

Sprzęt medyczny - wynajem czy zakup nowego?

Osoby wymagające czasochłonnej rehabilitacji najczęściej same organizują sprzęt medyczny. Od razu pojawia się dylemat wypożyczenie czy zakup? W przypadku kosztownego leczenia wypożyczenie wydaje się korzystną alternatywą. Obydwa podejścia mają swoje plusy i minusy. Decydującym czynnikiem w przypadku wyboru sprzętu medycznego jest stan chorego. Jeżeli pacjent wymaga spersonalizowanego sprzętu powinien kupić nieużywany i dostosować go do swoich wymagań. Wpływ na decyzję, może mieć też długość rehabilitacji, cena produktu czy stopień niepełnosprawności chorego.

Indywidualizacja sprzętu medycznego

Jeśli chory ma specyficzne dolegliwości powinien wraz z lekarzem wybrać i kupić nowy sprzęt. Tylko nowe urządzenia mają możliwość personalizacji produktu. Niektórzy pacjenci decydują się na zakup nieużywanych urządzeń o charakterze osobistym. Mimo że cały sprzęt medyczny jest dezynfekowany, część osób nie wyobraża sobie używania materaca innego człowieka.

Jeśli rehabilitacja będzie trwała latami zakup sprzętu medycznego jest rozsądnym wyjściem. Jeśli poszukujesz sklepu bądź wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego na śląsku, Sklep medyczny Patronus, znajdujący się na ul. Bielskiej 8
43-374 Buczkowice (Tel: 797 544 290), może okazać się szczególnie przydatny. Z perspektywy czasu wynajem może znacząco przekroczyć wartość produktu, a w przypadku bardzo drogiego sprzętu do rehabilitacji po rekonwalescencji produkt można sprzedać. Dzięki temu, chory odzyska chociaż część pieniędzy, które wcześniej zainwestował. W przypadku wynajmu otrzyma tylko zwrot kaucji.

Niski koszt produktu

W przypadku sprzętu medycznego, który jest relatywnie tani warto kupić nowy. Kule rehabilitacyjne kosztują ok 80 zł za sztukę. Używane jeszcze mniej. Podobnie wygląda sytuacja z łóżkami do rehabilitacji. Do kosztów wynajmu należy również doliczyć kaucję, która płaci się wypożyczając urządzenie. Nawet, jeśli rehabilitacja nie będzie trwała długo zakup na stałe okaże się korzystniejszy.

Produkty, które nie są już potrzebne można oddać na cele charytatywne, sprzedać lub zanieść do sklepu z urządzeniami medycznymi. Te placówki zwykle chętnie odkupują używany sprzęt medyczny.

Wypożyczanie sprzętu do rehabilitacji

Jeżeli pacjent uzna, że z finansowego punktu widzenia najkorzystniejszy będzie wynajem sprzętu medycznego, to ma taką możliwość. Wiele specjalistycznych placówek medycznych wypożycza swoje produkty. Bardzo często sklepy medyczne, czy centra rehabilitacji również oferują taką możliwość. Istnieją również placówki zajmujące się tylko i wyłącznie wypożyczaniem. W komisach można również dokonać naprawy uszkodzonego produktu.

Wypożyczanie sprzętu medycznego jest dobrym rozwiązaniem krótkookresowym. Świetnie sprawdzi się w przypadku krótkich rekonwalescencji. Może być też stosowana w przypadku dzieci, które szybko rosną i zmieniają masę ciała. Wypożyczanie bardzo dobrze sprawdza się też w przypadku testowania produktów. Pozwala pacjentowi nauczyć się obsługiwać urządzenie i uniknąć kupienia "kota w worku".

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Sabina · 1 lat temu
    Fajny artykuł i zgadzam się absolutnie - wszystko zależy od preferencji pacjenta i danego przypadku. Ja już od paru lat korzystam z usług Patronusa. Mają i sklep: https://patronus-med.pl/sklep-medyczny/ i wypożyczalnie. Więc w zależności od przypadku wynajmuje sprzęt albo kupuję😁
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Paweł · 1 lat temu
    To prawda, ceny wynajmu są dużo niższe i bardziej opłacalne, niż zakup nowego sprzętu. Przynajmniej tak było w moim przypadku, ale domyślam się, że są w życiu takie sytuacje, w których potrzebny jest jednak zakup sprzętu do rehabilitacji.👍

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Chce oświadczyć się mojej ukochanej i chce, żeby to było wyjątkowe! Z pomocą dobrej firmy ...
Krzysztof 1 miesięcy temu Ekologiczne źródła energii
Śledzenie tego, w jaki sposób fotowoltaika jest odbierana w naszym kraju, jest bardzo interesujące. Może ...
Weronika 1 miesięcy temu Ceremonia ślubna w plenerze
Bardzo mi się marzy ślub w plenerze! Na wszystkich zdjęciach takie ceremonie wyglądają jak wycięte ...
Spotkałam się z takimi wiatami podczas wycieczki do Grecji, ale wtedy nie wiedziałam, na co ...
Muszę przyznać, że zastanawiam się nad zabiegiem korekty powiek. Niestety zmagam się z opadającymi powiekami ...