Skip to main content

Problem z nadmierną kontrolą

W świecie, którym żyjemy ciężko jest zachować stabilność psychiczną i nie poddać się działaniu stresu czy innych bodźców, na które jest wystawiona nasza psychika. Praca, dom, rodzina, to często czynniki, które powodują, że nasze zdrowie psychiczne może się pogorszyć, powodując tym samym u nas nieprzyjemne tego skutki. Zawsze warto być świadomym tego, że czasy się zmieniają i to, co kiedyś nie istniało czy też najzwyczajniej w świecie nie było popularne - dziś może jak najbardziej mieć miejsce. Pozytywnym skutkiem tego, że czasy się zmieniają, jest jednak nieco inne spojrzenie na zdrowie psychiczne.

walka z problemem nadmiernej kontroli u pani psycholog

Zastanów się nad wizytą u specjalisty

Niegdyś zdrowie psychiczne było traktowane jako coś, co jest naszą słabością, a ludzie, którzy cierpieli na dolegliwości natury psychicznej byli szkalowani i uważani za wariatów. Całe szczęście dziś nie doświadczamy już tak okropnych nieprzyjemności związanych z tym, co często wcale nie jest naszą winą, ale czymś co nabyliśmy niechcący na naszej drodze życia, która - jak każdy wie - często bywa niesłychanie wyboista. Coraz bardziej popularnym a również słusznym rozwiązaniem jest zasięgnięcie pomocy psychologicznej. Więcej na ten temat można poczytać na stronie www.pomocwlabiryncie.pl i zastanowić się czy nie wybrać takiego właśnie rozwiązania. Nie powinniśmy obawiać się wizyty u specjalisty, która nie bez powodu - jest bardzo ważnym aspektem radzenia sobie z tym, co przeżywamy. Nie warto szukać pomocy wśród osób niedoświadczonych, lecz należy wybrać się do lekarza i nie przejmować się ani nie wstydzić tego, że mamy jakiś problem.

 control freak a pomoc pani psycholog Beaty Załuckiej-Gosk

Nikt nie sprawi, że poczujesz się gorzej

Psycholog czy psychiatra to nie są osoby, które mają na celu nas skrzywdzić i sprawić, że poczujemy się gorzej. Wręcz przeciwnie - są to osoby, które pomogą nam zrozumieć siebie i zastanowić się nad tym, dlaczego przechodzimy przez to, przez co przechodzimy. Problemy nieczęsto biorą się znikąd, dlatego zrozumienie powodu ich istnienia, jest bardzo ważnym aspektem całej terapii. Niełatwo jest bowiem pogodzić się z tym, że to właśnie my mamy jakiś problem, ale warto zrozumieć, że kategoryzowanie i szufladkowanie problemów nie prowadzi do niczego dobrego. My możemy mieć problem natury psychicznej, ktoś inny może iść do lekarza z bólem gardła - w żadnej z tych sytuacji nie ma powodu do jakiegokolwiek wstydu.

Kim jest "control freak"? Czy to Ty?

Jednym z problemów, których możemy doświadczyć, jest problem z nadmierną kontrolą. Osoba, która tego doświadcza, czyli tak zwany control freak, czuje niesamowicie dużą potrzebę kontrolowania wszystkich i wszystkiego. Takie zachowanie często uważane jest za toksyczne, a rodzinie często ciężko jest zrozumieć, że pozbycie się takiego zachowania jest trudniejsze niż się wydaje i potrzebna jest tutaj pomoc psychologiczna. Warto zadbać o swoje zdrowie i poprosić o pomoc drugą osobę.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Magda · 1 lat temu
    Cieszy mnie fakt, że teraz zwłaszcza wśród młodych ludzi, problemy natury psychicznej nie są traktowane już jako temat tabu. Coraz częściej słyszy się o tym, że rówieśnicy chodzą na terapię. Sama po kilku latach niesłusznego wstrzymywania się, udałam się na konsultację do psychologa. Teraz mija pół roku mojej terapii, a ja żałuję tylko, że zdecydowałam się na ten krok tak późno, nikt nie zwróci mi tych straconych lat, kiedy czułam się źle sama ze sobą - teraz dzięki pomocy specjalisty czuję, że moje życie wraca na właściwe tory. Polecam się nie bać, więcej można zyskać niż stracić!

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Chce oświadczyć się mojej ukochanej i chce, żeby to było wyjątkowe! Z pomocą dobrej firmy ...
Krzysztof 1 miesięcy temu Ekologiczne źródła energii
Śledzenie tego, w jaki sposób fotowoltaika jest odbierana w naszym kraju, jest bardzo interesujące. Może ...
Weronika 1 miesięcy temu Ceremonia ślubna w plenerze
Bardzo mi się marzy ślub w plenerze! Na wszystkich zdjęciach takie ceremonie wyglądają jak wycięte ...
Spotkałam się z takimi wiatami podczas wycieczki do Grecji, ale wtedy nie wiedziałam, na co ...
Muszę przyznać, że zastanawiam się nad zabiegiem korekty powiek. Niestety zmagam się z opadającymi powiekami ...