Skip to main content

Poznaj sprawdzone zabiegi na twarz, które diametralnie odmienią Twój wygląd!

Każdemu z nas zależy na tym, aby jego twarz wyglądała dobrze. Często na naszą samoocenę negatywnie wpływają odstające uszy lub opadające powieki. Na szczęście istnieje szereg zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, które mogą poprawić wygląd naszej twarzy, tak abyśmy się czuli dobrze. Takie zabiegi często wpływają dobrze również na psychikę, ponieważ zaczynamy się sobie podobać. W tym artykule przedstawimy krótko zabiegi na twarz, które mogą w bardzo pozytywny sposób wpłynąć na nasz wygląd.

Korekta uszu rozwiązaniem wielu kompleksów

Korekta uszu nie ma wskazań medycznych, co oznacza, że wszelkie wskazania do tego zabiegu wysikają z podróbek czysto estetycznych. Otoplastykę, czyli zabieg korekty uszu można wykonywać już u dzieci, które skończyły przynajmniej szósty rok życia i ich uszy są już odpowiednio ukształtowane. W tym wieku u dzieci rozwinięta już jest praktycznie całkowicie małżowina uszna, co pozwala przeprowadzić zabieg. Odstające uszy są powodem wielu kompleksów, co powoduje utratę pewności siebie, co u osób młodych może powodować wile problemów. Również osoby starsze mogą śmiało skorzystać z zabiegu korekty uszu.

Czas trwania takiego zabiegu to średnio od godziny do półtorej. Wykonywany jest on przy znieczuleniu miejscowym, a sam pacjent może wrócić już tego samego dnia do domu. Podczas takiego zabiegu wykonywane jest niewielkie nacięcie, przez które lekarz kształtuje odpowiednie ułożenie ucha względem czaszki. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i jest bardzo bezpieczny. Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania, które należy skonsultować podczas wizyty przed zabiegiem.

Korekta powiek

Jeżeli wcześnie zauważymy problem z opadającymi powiekami, to istnieje bardzo duża szansa, że zapobiegniemy powikłaniom, które mogą wynikać z tego problemu. Opadające powieki nie tylko źle wyglądają, ale również mogą przyciemniać źrenice, co zmniejsza znacznie pole widzenia. Zdecydowanie się na zabieg korekty powiek może wyeliminować problemy z tym związane. Po takim zabiegu pacjencji nie odczuwają już zazwyczaj problemów związanych z ograniczoną widocznością podczas wykonywania codziennych czynności.

Zgodnie z artykułem https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html/ - operacja opadających powiek przeprowadzana jest przy znieczuleniu miejscowym. Podawane substancje w celu znieczulenia zmieszają także krwawienie podczas wykonywania takiego zabiegu. Dodatkowo pacjent odczuwa jedynie moment wstrzykiwania środka w górną powłokę, co przyczynia się do tego, że taki zabieg jest praktycznie bezbolesny. Po samym zabiegu pacjent musi przyjmować jedynie proste leki przeciwbólowe, które wydawane są bez recepty. Samo znieczulenie podczas zabiegu trwa przez około godzinę.

Poprawa wyglądu

Przedstawione powyżej zabiegi na twarz są bardzo proste i bezpieczne. Nie zmienia to jednak faktu, że mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd człowieka. Dzięki temu u wielu osób wzrasta pewność siebie i pozbywają się dokuczliwych kompleksów, które towarzyszyły im przez lata. Takie zabiegi najlepiej jest wykonywać w sprawdzonych klinikach, które gwarantują kompleksową opiekę po zabiegową.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Marianna · 3 miesięcy temu
    Muszę przyznać, że zastanawiam się nad zabiegiem korekty powiek. Niestety zmagam się z opadającymi powiekami i bardzo mi to przeszkadza na co dzień. Przeczytanie tego artykułu trochę mnie uspokoiło i umocniło w przekonaniu, że chciałabym się poddać temu zabiegowi.

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Chce oświadczyć się mojej ukochanej i chce, żeby to było wyjątkowe! Z pomocą dobrej firmy ...
Krzysztof 1 miesięcy temu Ekologiczne źródła energii
Śledzenie tego, w jaki sposób fotowoltaika jest odbierana w naszym kraju, jest bardzo interesujące. Może ...
Weronika 1 miesięcy temu Ceremonia ślubna w plenerze
Bardzo mi się marzy ślub w plenerze! Na wszystkich zdjęciach takie ceremonie wyglądają jak wycięte ...
Spotkałam się z takimi wiatami podczas wycieczki do Grecji, ale wtedy nie wiedziałam, na co ...
Muszę przyznać, że zastanawiam się nad zabiegiem korekty powiek. Niestety zmagam się z opadającymi powiekami ...