Skip to main content

Wybór dobrego stomatologa dla dziecka — na co zwrócić uwagę?

Dodaj komentarz

Planujesz wybrać się z dzieckiem na pierwszą wizytę do dentysty w Nowym Sączu? Nie chcesz, aby wizyta w gabinecie stomatologicznym kojarzyła się dziecku jedynie z bólem i strachem? Pracuj nad pozytywnym nastawieniem pociechy, mówiąc, że warto dbać o zęby, aby jak najdłużej cieszyć się białym i zdrowym uśmiechem. Aby wizyta u dentysty była udana, wybierz lekarza, którym ma odpowiednie podejście do małych pacjentów. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, szukając dobrego stomatologa dziecięcego? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Czytaj więcej

Wskazania do wizyty u lekarza flebologa

Dodaj komentarz

Bardzo dużo osób w dzisiejszych czasach prowadzi siedzący tryb życia, który łączony jest również często z niewłaściwą dietą i paleniem papierosów. Te wszystkie czynniki negatywnie wpływają na działanie układu krwionośnego u człowieka, co może skutkować tym, że pojawiać się będą żylaki, zakrzepy oraz choroby układu krążenia. Leczeniem tych problemów zdrowotnych zajmuje się właśnie lekarz flebolog, który specjalizuje się w problemach związanych z układem krążenia. W tym artykule przybliżymy nieco jakie mogą być wskazania, aby udać się na wizytę do flebologa.

Czytaj więcej

Koncentrator tlenu - kupić czy wypożyczyć? Sklep medyczny Patronus-med radzi.

Dodaj komentarz

Wiele osób, które cierpią na choroby płuc i schorzenia związane z niewydolnością oddechową musi regularnie korzystać z koncentratorów tlenu. Urządzenia te, to specjalne aparaty medyczne, których zadaniem jest dostarczenie czystego tlenu do organizmu w większym stężeniu. Dzięki temu chory pacjent może lepiej natlenić krew w momencie, gdy dochodzi do sytuacji spadku saturacji poniżej bezpiecznej normy. W tym artykule przybliżymy, czym są koncentratory tlenu i gdzie można wypożyczyć taki sprzęt.

Czytaj więcej

Przyczyna brzydkiego zapachu z ust - czy może być to Helicobacter Pylori?

Dodaj komentarz

Nieprzyjemny zapach z ust może być problemem wielu osób. Czasem regularne mycie zębów, unikanie nikotyny i dieta nie rozwiązują problemu z niemiłym zapachem z ust. Być może przyczyną takiego stanu rzeczy jest helitoza. Właśnie to może być powodem występowania nieświeżego zapachu z ust oraz gardła. Spowodowane nie jest to wiec nieutrzymywaniem właściwej higieny jamy ustnej, lecz występowaniem bakterii Helicobacter Pylori. Często nieprzyjemny zapach z ust może być objawem poważnych chorób. W tym artykule sprawdzimy, czy Helicobacter Pylori może być przyczyną problemu z nieprzyjemnym zapachem.

Czytaj więcej