Skip to main content

Długie kolczyki narażają na uraz! Jak uniknąć zerwania płatka ucha?

Dodaj komentarz

Preferujesz okazałą biżuterię? Chętnie nosisz długie kolczyki, zarówno na co dzień, jak i do wieczorowych kreacji? Ozdobne kolczyki bywają ciężkie, więc nic dziwnego w tym, że podczas ich noszenia zwiększa się ryzyko urazu ucha. Dowiedz się, z jakich przyczyn najczęściej dochodzi do zerwania płatka ucha i co zrobić, aby tego uniknąć. A może problem przerwanego ucha dotyczy Ciebie i zastanawiasz się, jak sobie pomóc? Przeczytaj więc, co zyskasz, decydując się na zabieg rekonstrukcji płatka ucha!

Czytaj więcej

Sprzęt medyczny - wynajem czy zakup nowego?

2 koment.

Osoby wymagające czasochłonnej rehabilitacji najczęściej same organizują sprzęt medyczny. Od razu pojawia się dylemat wypożyczenie czy zakup? W przypadku kosztownego leczenia wypożyczenie wydaje się korzystną alternatywą. Obydwa podejścia mają swoje plusy i minusy. Decydującym czynnikiem w przypadku wyboru sprzętu medycznego jest stan chorego. Jeżeli pacjent wymaga spersonalizowanego sprzętu powinien kupić nieużywany i dostosować go do swoich wymagań. Wpływ na decyzję, może mieć też długość rehabilitacji, cena produktu czy stopień niepełnosprawności chorego.

Czytaj więcej

Stulejka - co warto wiedzieć na jej temat?

Dodaj komentarz

Stulejka u dziecka jest zwykle nazywana niemożnością swobodnego odsłonięcia żołędzi prącia z powodu zwężenia pokrywającej ją skóry (napletka). Już w samej definicji leży jedna z "pułapek". Faktem jest, że w praktyce dorosłych chirurgów i urologów zwężenie napletka jest zawsze interpretowane jako stan patologiczny, który wymaga interwencji lekarza. Dlatego często słyszymy od rodziców naszych pacjentów, że urolog zdiagnozował stulejkę u dziecka we wczesnym wieku i dlatego natychmiast zalecił operację.

Czytaj więcej