Sprzęt medyczny - wynajem czy zakup nowego?

Sprzęt do rehabilitacji - wynajem PATRONUS

Osoby wymagające czasochłonnej rehabilitacji najczęściej same organizują sprzęt medyczny. Od razu pojawia się dylemat wypożyczenie czy zakup? W przypadku kosztownego leczenia wypożyczenie wydaje się korzystną alternatywą. Obydwa podejścia mają swoje plusy i minusy. Decydującym czynnikiem w przypadku wyboru sprzętu medycznego jest stan chorego. Jeżeli pacjent wymaga spersonalizowanego sprzętu powinien kupić nieużywany i dostosować go do swoich wymagań. Wpływ na decyzję, może mieć też długość rehabilitacji, cena produktu czy stopień niepełnosprawności chorego.

Kontynuuj czytanie

Stulejka - co warto wiedzieć na jej temat?

Stulejka u dziecka jest zwykle nazywana niemożnością swobodnego odsłonięcia żołędzi prącia z powodu zwężenia pokrywającej ją skóry (napletka). Już w samej definicji leży jedna z "pułapek". Faktem jest, że w praktyce dorosłych chirurgów i urologów zwężenie napletka jest zawsze interpretowane jako stan patologiczny, który wymaga interwencji lekarza. Dlatego często słyszymy od rodziców naszych pacjentów, że urolog zdiagnozował stulejkę u dziecka we wczesnym wieku i dlatego natychmiast zalecił operację.

Kontynuuj czytanie

Problem z nadmierną kontrolą

W świecie, którym żyjemy ciężko jest zachować stabilność psychiczną i nie poddać się działaniu stresu czy innych bodźców, na które jest wystawiona nasza psychika. Praca, dom, rodzina, to często czynniki, które powodują, że nasze zdrowie psychiczne może się pogorszyć, powodując tym samym u nas nieprzyjemne tego skutki. Zawsze warto być świadomym tego, że czasy się zmieniają i to, co kiedyś nie istniało czy też najzwyczajniej w świecie nie było popularne - dziś może jak najbardziej mieć miejsce. Pozytywnym skutkiem tego, że czasy się zmieniają, jest jednak nieco inne spojrzenie na zdrowie psychiczne.

Kontynuuj czytanie

Gdzie szukać pomocy psychologicznej?

Przychodzi czas, w którym osoby, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia natury psychicznej, chcą sobie pomóc. Z tego też powodu szukają wszędzie, gdzie się tylko da, pomocy. Mało kto z chorych prosi o nią najbliższe osoby. Zwykle jest to spowodowane lękiem przed wyśmianiem. Na szczęście dzięki różnym kampaniom reklamowym oraz zmianie nastawienia społeczeństwa do kwestii psychologii czy psychiatrii jest zdecydowanie lepiej niż jeszcze kilkanaście lat wstecz. A więc, dla wszystkich tych osób, które szukają pomocy spróbujemy odpowiedzieć na pytanie - gdzie ją znaleźć? Najlepiej jest udać się do specjalisty. Psychiatry bądź psychologa albo psychoterapeuty. Swoje poszukiwania możemy rozpocząć od internetu, kierując się przede wszystkim opiniami zadowolonych pacjentów.

leczenie w gabinecie psychiatry w Łodzi

Kontynuuj czytanie

Terapia dla poprawy związku

W dzisiejszych czasach wiele rzeczy odbywa się przez Internet. Nie ma żadnych przeszkód, aby również porady psychologiczne odbywały się online. Dzisiaj nie dziwią nawet wizyty medyczne odbywane przez internet kiedy pacjent opisuje lekarzowi swoje problemy a ten w efekcie daje pacjentowi receptę. Psycholog również daje recepty na problemy. Pomoc psychologiczną oferuje psychoterapeuta Beata Gołębiowska, ul. Żniwna 8, 85-355 Bydgoszcz, tel: 600 827 787.

leczenie depresji w gabinecie psychologicznym Beata Gołębiowska - Psychoterapeuta, Psycholog Bydgoszcz

Kontynuuj czytanie