Fotowoltaika dla firm - kiedy się opłaca?

Dodaj komentarz

Galopujący wzrost cen energii elektrycznej jest bardzo uciążliwy nie tylko dla odbiorców indywidualnych, ale również dla firm. Wszak ich zapotrzebowanie na energię jest bardzo duże i dlatego to zazwyczaj firmy, jako pierwsze odczuwają pojawiające się podwyżki. Receptą na ten stan rzeczy może okazać się fotowoiltaika, która jednocześnie okazać się może skuteczną inwestycją na długie lata. W tym artykule poruszymy kwestie samodzielnej produkcji prądu i korzyści z tego płynących.

Czytaj więcej

Czym jest wiata fotowoltaiczna i jakie są jej zalety?

Dodaj komentarz

Odnawialne źródła energii cieszą się dużą popularnością na całym świecie. W Polsce w ostatnich latach bardzo popularne stały się instalacje fotowoltaiczne. Pozwalają one wyprodukować energię elektryczną, którą można użyć do zasilenia różnych urządzeń. W ten sposób ograniczane są wydatki gospodarstw domowych na rachunki za energię. Na popularności zyskały także takie obiekty jak wiaty fotowoltaiczne i można zakładać, że będzie się ich pojawiało coraz więcej. Czym jednak dokładnie są i jakie są zalety stawiania takich wiat?

Czytaj więcej

Jak pozyskiwać prąd zgodnie z naturą?

Dodaj komentarz

Ropa naftowa i węgiel to źródła energii, które były eksploatowane przez dekady, nie odnawiają się w krótkim czasie, a więc z perspektywy życia ludzkiego ich zapasy są skończone, a przede wszystkim przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska toksycznymi substancjami. Prognozy specjalistów z całej Unii Europejskiej wskazują na to, że użycie nieodnawialnych źródeł energii z roku na rok będzie spadać na rzecz alternatywnych źródeł zwanych odnawialnymi. PK Energia to dynamicznie rozwijająca się firma, która proponuje swoim klientom rozwiązania bezpieczne dla ich portfela, a także dla naszej planety. Wierzymy, że każdą wielką zmianę należy zacząć od siebie i swojego otoczenia, a odnawialne źródła energii to realna szansa na poprawę kondycji środowiska, w którym żyjemy.

Czytaj więcej

Ekologiczne źródła energii

Dodaj komentarz

W dwudziestym pierwszym wieku ludzie mają coraz większą świadomość tego, że rozwój technologii wpływa negatywnie na otaczające nas środowisko. Dlatego właśnie coraz chętniej i częściej inwestujemy w ekologiczne źródła energii. Oczywiście nie tylko z tego powodu decydujemy się na takie rozwiązania. Często bardzo poważnym powodem jest po prostu oszczędność. Już dawno bowiem udowodniono, że życie ekologiczne jest bardziej ekonomiczne. Jeśli decydujemy się na korzystanie z paneli fotowoltaicznych, to możemy po pewnym czasie korzystać z całkowicie bezpłatnej energii elektrycznej. W ten sposób możemy zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy i nie jesteśmy zależni od zakładów energetycznych. Produkujemy bowiem swoją własną energię i możemy z niej korzystać w każdej chwili.

Czytaj więcej

Innowacyjne rozwiązania przyszłości

1 komentarz

Inwestycja w odnawialne źródła energii to coraz popularniejsza forma inwestycji i lokaty kapitału dla posiadaczy nieruchomości i domów. Jednymi z najpopularniejszych, a do tego najbardziej efektywnych systemów tego typu jest fotowoltaika, która pod względem ilości wysuwa się na prowadzenie w statystykach ekonomicznych. Czy jednak montaż paneli fotowoltaicznych w naszych, polskich warunkach jest opłacalny? Jakie są zalety i wady systemów fotowoltaicznych? Odpowiedzi na te i inne pytania zawarte zostały w poniższym artykule. Jeśli więc temat fotowoltaiki wydaje Ci się być intrygujący koniecznie zapoznaj się z treścią tekstu.

Czytaj więcej

Więcej artykułów…