Jak pozyskiwać prąd zgodnie z naturą?

Pkenergia odnawialne źródła energii

Ropa naftowa i węgiel to źródła energii, które były eksploatowane przez dekady, nie odnawiają się w krótkim czasie, a więc z perspektywy życia ludzkiego ich zapasy są skończone, a przede wszystkim przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska toksycznymi substancjami. Prognozy specjalistów z całej Unii Europejskiej wskazują na to, że użycie nieodnawialnych źródeł energii z roku na rok będzie spadać na rzecz alternatywnych źródeł zwanych odnawialnymi. PK Energia to dynamicznie rozwijająca się firma, która proponuje swoim klientom rozwiązania bezpieczne dla ich portfela, a także dla naszej planety. Wierzymy, że każdą wielką zmianę należy zacząć od siebie i swojego otoczenia, a odnawialne źródła energii to realna szansa na poprawę kondycji środowiska, w którym żyjemy.

Kontynuuj czytanie

Ekologiczne źródła energii

W dwudziestym pierwszym wieku ludzie mają coraz większą świadomość tego, że rozwój technologii wpływa negatywnie na otaczające nas środowisko. Dlatego właśnie coraz chętniej i częściej inwestujemy w ekologiczne źródła energii. Oczywiście nie tylko z tego powodu decydujemy się na takie rozwiązania. Często bardzo poważnym powodem jest po prostu oszczędność. Już dawno bowiem udowodniono, że życie ekologiczne jest bardziej ekonomiczne. Jeśli decydujemy się na korzystanie z paneli fotowoltaicznych, to możemy po pewnym czasie korzystać z całkowicie bezpłatnej energii elektrycznej. W ten sposób możemy zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy i nie jesteśmy zależni od zakładów energetycznych. Produkujemy bowiem swoją własną energię i możemy z niej korzystać w każdej chwili.

Kontynuuj czytanie

Innowacyjne rozwiązania przyszłości

Inwestycja w odnawialne źródła energii to coraz popularniejsza forma inwestycji i lokaty kapitału dla posiadaczy nieruchomości i domów. Jednymi z najpopularniejszych, a do tego najbardziej efektywnych systemów tego typu jest fotowoltaika, która pod względem ilości wysuwa się na prowadzenie w statystykach ekonomicznych. Czy jednak montaż paneli fotowoltaicznych w naszych, polskich warunkach jest opłacalny? Jakie są zalety i wady systemów fotowoltaicznych? Odpowiedzi na te i inne pytania zawarte zostały w poniższym artykule. Jeśli więc temat fotowoltaiki wydaje Ci się być intrygujący koniecznie zapoznaj się z treścią tekstu.

Kontynuuj czytanie

Eko jazda

Dbanie o środowisko w ostatnich czasach stało się bardzo ważnym tematem. Segregujemy śmieci, likwidujemy stare kotły węglowe i wszędzie słyszymy o tym, że pogrążamy naszą planetę. Dla wielu być może sprawy związane z kiepską jakością powietrza stały się wręcz nudne, denerwujące.

Ekologiczny rower z JR CONCEPT Sklep i serwis rowerowy

Kontynuuj czytanie

Skutki ocieplenia klimatu

Od kilku lat wzrasta świadomość społeczeństwa na temat zanieczyszczenia środowiska i ocieplenia klimatu. Dzięki temu pojawia się coraz więcej ekologicznych rozwiązań w wielu dziedzinach. Wiele osób rezygnuje z używania plastikowych słomek, szczoteczek do zębów a także jednorazowych kubków i reklamówek na rzecz produktów wielokrotnego użytku.

Pole słoneczników koło wiatraka

Kontynuuj czytanie