Skip to main content

Czy w Miechowie znajduje się firma montująca klimatyzację i pompy ciepła?

1 komentarz

Każdy z nas pragnie wygody oraz zapewnienia sobie i swoim bliskim komfortu cieplnego przez cały rok. Nic, zatem dziwnego, że coraz więcej osób skłania się ku dwóm niezwykle komfortowym, energooszczędnym oraz ekonomicznym rozwiązaniom, takim jak pompa ciepła oraz klimatyzacja. Pozostaje jednak pytanie, czy Miechowie znajdziemy firmę, która zajmuje się montażem urządzeń tego typu? Sprawdźmy to.

Czytaj więcej

Fotowoltaika dla firm - kiedy się opłaca?

Dodaj komentarz

Galopujący wzrost cen energii elektrycznej jest bardzo uciążliwy nie tylko dla odbiorców indywidualnych, ale również dla firm. Wszak ich zapotrzebowanie na energię jest bardzo duże i dlatego to zazwyczaj firmy, jako pierwsze odczuwają pojawiające się podwyżki. Receptą na ten stan rzeczy może okazać się fotowoiltaika, która jednocześnie okazać się może skuteczną inwestycją na długie lata. W tym artykule poruszymy kwestie samodzielnej produkcji prądu i korzyści z tego płynących.

Czytaj więcej

Czym jest wiata fotowoltaiczna i jakie są jej zalety?

Dodaj komentarz

Odnawialne źródła energii cieszą się dużą popularnością na całym świecie. W Polsce w ostatnich latach bardzo popularne stały się instalacje fotowoltaiczne. Pozwalają one wyprodukować energię elektryczną, którą można użyć do zasilenia różnych urządzeń. W ten sposób ograniczane są wydatki gospodarstw domowych na rachunki za energię. Na popularności zyskały także takie obiekty jak wiaty fotowoltaiczne i można zakładać, że będzie się ich pojawiało coraz więcej. Czym jednak dokładnie są i jakie są zalety stawiania takich wiat?

Czytaj więcej

Jak pozyskiwać prąd zgodnie z naturą?

Dodaj komentarz

Ropa naftowa i węgiel to źródła energii, które były eksploatowane przez dekady, nie odnawiają się w krótkim czasie, a więc z perspektywy życia ludzkiego ich zapasy są skończone, a przede wszystkim przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska toksycznymi substancjami. Prognozy specjalistów z całej Unii Europejskiej wskazują na to, że użycie nieodnawialnych źródeł energii z roku na rok będzie spadać na rzecz alternatywnych źródeł zwanych odnawialnymi. PK Energia to dynamicznie rozwijająca się firma, która proponuje swoim klientom rozwiązania bezpieczne dla ich portfela, a także dla naszej planety. Wierzymy, że każdą wielką zmianę należy zacząć od siebie i swojego otoczenia, a odnawialne źródła energii to realna szansa na poprawę kondycji środowiska, w którym żyjemy.

Czytaj więcej

Ekologiczne źródła energii

Dodaj komentarz

W dwudziestym pierwszym wieku ludzie mają coraz większą świadomość tego, że rozwój technologii wpływa negatywnie na otaczające nas środowisko. Dlatego właśnie coraz chętniej i częściej inwestujemy w ekologiczne źródła energii. Oczywiście nie tylko z tego powodu decydujemy się na takie rozwiązania. Często bardzo poważnym powodem jest po prostu oszczędność. Już dawno bowiem udowodniono, że życie ekologiczne jest bardziej ekonomiczne. Jeśli decydujemy się na korzystanie z paneli fotowoltaicznych, to możemy po pewnym czasie korzystać z całkowicie bezpłatnej energii elektrycznej. W ten sposób możemy zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy i nie jesteśmy zależni od zakładów energetycznych. Produkujemy bowiem swoją własną energię i możemy z niej korzystać w każdej chwili.

Czytaj więcej