Skip to main content

Nowy Sącz - największe miasto Beskidu Sądeckiego, stolica Sądecczyzny

Nowy Sącz to jedno z najliczniejszych miast Małopolski. Położone urokliwie w samym sercu Kotliny Sądeckiej, zachwyca górskim krajobrazem, zachęcając coraz szersze grono turystów do odkrycia swoich tajemnic. Chcesz poznać największe atrakcje stolicy Sądecczyzny? Podpowiadamy, jak zaplanować podróż w Beskid Sądecki.

Nowy Sącz - najpiękniejsza stolica Sądecczyzny

Jakie są cechy dobrego miejsca noclegowego w Nowym Sączu?

Planowanie wyjazdu do stolicy Sądecczyzny, należy rozpocząć od zapewnienia sobie odpowiedniego miejsca noclegowego. Na co zwrócić uwagę, poszukując noclegu w Nowym Sączu? Przede wszystkim będzie to:

  • odpowiednia lokalizacja – przechodząc na stronę pokoje do wynajęcia w Nowym Sączu, zobaczyć można ofertę obiektu Zygmuntowska, znajdującego się w pobliżu najważniejszych węzłów komunikacyjnych. To doskonałe rozwiązanie dla osób, wybierających nieco inne środki komunikacji, niż własny samochód,
  • atrakcyjna cena – aby ją wybrać, należy przejrzeć kilka ofert obiektów, położonych w wybranej lokalizacji,
  • komfort wypoczynku – na który składa się bliski dostęp do restauracji i sklepów, ale również wyposażenie sypialni,
  • standardy obsługi – można poznać je, śledząc opinie, zamieszczane przez dotychczasowych klientów.

Dlaczego warto przyjechać do Nowego Sącza?

Podróż do Nowego Sącza niesie ze sobą wiele możliwości. To doskonały kierunek zarówno dla pasjonatów historii i kultury, jak i miłośników przyrody. Miasto jest bowiem idealną bazą wypadową do bliższych i dalszych wycieczek na szlaki Beskidu Sądeckiego. Przez Nowy Sącz przebiegają również szlaki spacerowe, dzięki który można zachwycić się pięknem lokalnego krajobrazu, ale również i odkryć niezwykle interesujące miejsca, tworzące historię nie tylko miasta, ale również i całego kraju. Turyści chętnie odwiedzają także zabytki, których w Nowym Sączu z pewnością nie brakuje. Nic dziwnego, że kierunek ten cieszy się coraz większą popularnością, a zainteresowanie stolicą Sądecczyzny nieustannie wzrasta.

Najważniejsze informacje na temat atrakcji i noclegu w Nowym Sączu

Co warto zobaczyć w Nowym Sączu?

Nowy Sącz kryje w sobie wiele miejsc, które warto odwiedzić, by poznać niezwykle ciekawą historię i kulturę tego regionu. To przede wszystkim XIV-wieczny zamek królewski, którego pozostałości obejrzeć można nad brzegiem Dunajca. Na miejscu zachowały się również królewskie mury, opasające miasto, ale także i wiele innych, niezwykle interesujących zabytków. Należy do nich z pewnością dawna rezydencja Lubomirskich, synagoga z 1746 r. czy zabytkowy Ratusz z bogato zdobionym wnętrzem.

Co robić w Nowym Sączu?

Będąc w Nowym Sączu, warto poświęcić nieco czasu na poznanie tutejszych zabytków architektury sakralnej. A jest w czym wybierać, bowiem na terenie miasta leży wiele obiektów, wpisanych do rejestru zabytków. To m.in. Kościół św. Kazimierza, XIV-wieczny kościół Ducha Świętego czy kościół św. Małgorzaty z cudownym obrazem Przemieniania Pańskiego. Spędzając czas w Nowym Sączu, nie można zrezygnować też ze spaceru po miejskim rynku. Tutaj warto skorzystać z oferty licznych kawiarenek i restauracji, by poczuć klimat Beskidu Sądeckiego i zachwycić się smakiem regionalnych potraw.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Chce oświadczyć się mojej ukochanej i chce, żeby to było wyjątkowe! Z pomocą dobrej firmy ...
Krzysztof 1 miesięcy temu Ekologiczne źródła energii
Śledzenie tego, w jaki sposób fotowoltaika jest odbierana w naszym kraju, jest bardzo interesujące. Może ...
Weronika 1 miesięcy temu Ceremonia ślubna w plenerze
Bardzo mi się marzy ślub w plenerze! Na wszystkich zdjęciach takie ceremonie wyglądają jak wycięte ...
Spotkałam się z takimi wiatami podczas wycieczki do Grecji, ale wtedy nie wiedziałam, na co ...
Muszę przyznać, że zastanawiam się nad zabiegiem korekty powiek. Niestety zmagam się z opadającymi powiekami ...