Czy warto udać się na terapię małżeńską?

Dodaj komentarz

Długi staż związku czy małżeństwa może rodzić konflikty. Jeśli obie strony mają problemy natury psychicznej, sytuacja tylko się pogarsza. W niektórych przypadkach jedynym ratunkiem takiej relacji bywa terapia skierowana dla par lub małżeństw. Poniższy artykuł skupi się na omówieniu takiej metody radzenia sobie z konfliktem.

Czytaj więcej

Arteterapia dla dzieci - leczenie przez sztukę

Dodaj komentarz

Sztuka towarzyszy człowiekowi niemalże od zawsze. Dziś wiadomo jednak, że oddziałuje ona również w znaczny sposób zarówno na jej twórców, jak i odbiorców. Daje szansę na uwolnienie skrywanych emocji, wspierając zarówno rozwój fizyczny, jak i psychiczny. Co więcej, zajęcia związane z szeroko pojętą sztuką, mogą być przeznaczone dla każdego, niezależnie od wieku.

Czytaj więcej

Na czym polega mindfulness?

Dodaj komentarz

W rutynie codzienności trudno skupić się na drobnych przyjemnościach, jak np. smak ulubionych potraw. Często również natłok myśli powoduje, że zapominamy o wykonaniu powierzonego nam zadania, a nawet przejeżdżamy przystanek, na którym chcieliśmy wysiąść. Pierwszy przypadek to idealny przykład kontemplowania chwili przyjemności, drugi z kolei ukazuje roztargnienie, skutkujące brakiem uwagi, skierowanej na otoczenie. Zarówno jeden, jak i drugi przypadek pokazuje, jak wpływa na człowieka postrzeganie otaczającego go świata, związane z koncepcją mindfulness. Czym jest praktyka uważności i jak może ona wpłynąć na Twoje życie?

Czytaj więcej

Jakie objawy wskazują na to, że należy udać się do psychologa?

Dodaj komentarz

Nasze zdrowie to nie tylko sfera somatyczna, czyli wszystko to, co dotyczy naszego ciała. To również sfera duchowa i psychiczna, której równowaga jest niezwykle istota do prawidłowego funkcjonowania człowieka. Obserwowanie naszego stanu psychicznego jest zatem szalenie ważne a wystąpienie niepokojących nas symptomów powinno być jak najszybciej konsultowane z psychologiem. Jak, jednak wyglądają te objawy i kiedy skorzystać z pomocy psychologa?

Czytaj więcej

Zdrada - jak ją udowodnić?

Dodaj komentarz

Nikt nie chce doświadczyć sytuacji, w której okazuje się, iż ukochana osoba jest niewierna. To bardzo przykry moment, w którym zmienia się całe życie a człowiek czuje się bardzo skrzywdzony. W przypadku podejrzeń, iż partner lub partnerka nie jest wierna, warto rozwiać wszelkie wątpliwości. W tym celu należy skorzystać z usług profesjonalnego detektywa. Tkwienie bowiem w niewiedzy jest bardzo męczące.

Czytaj więcej