Arteterapia dla dzieci - leczenie przez sztukę

Arteterapia Warszawa - Centrum SensArte

Sztuka towarzyszy człowiekowi niemalże od zawsze. Dziś wiadomo jednak, że oddziałuje ona również w znaczny sposób zarówno na jej twórców, jak i odbiorców. Daje szansę na uwolnienie skrywanych emocji, wspierając zarówno rozwój fizyczny, jak i psychiczny. Co więcej, zajęcia związane z szeroko pojętą sztuką, mogą być przeznaczone dla każdego, niezależnie od wieku.

Czytaj więcej

Na czym polega mindfulness?

Samodzielna praktyka uważności - kursy mindfulness

W rutynie codzienności trudno skupić się na drobnych przyjemnościach, jak np. smak ulubionych potraw. Często również natłok myśli powoduje, że zapominamy o wykonaniu powierzonego nam zadania, a nawet przejeżdżamy przystanek, na którym chcieliśmy wysiąść. Pierwszy przypadek to idealny przykład kontemplowania chwili przyjemności, drugi z kolei ukazuje roztargnienie, skutkujące brakiem uwagi, skierowanej na otoczenie. Zarówno jeden, jak i drugi przypadek pokazuje, jak wpływa na człowieka postrzeganie otaczającego go świata, związane z koncepcją mindfulness. Czym jest praktyka uważności i jak może ona wpłynąć na Twoje życie?

Czytaj więcej

Jakie objawy wskazują na to, że należy udać się do psychologa?

psycholog Beata Załucka-Gosk

Nasze zdrowie to nie tylko sfera somatyczna, czyli wszystko to, co dotyczy naszego ciała. To również sfera duchowa i psychiczna, której równowaga jest niezwykle istota do prawidłowego funkcjonowania człowieka. Obserwowanie naszego stanu psychicznego jest zatem szalenie ważne a wystąpienie niepokojących nas symptomów powinno być jak najszybciej konsultowane z psychologiem. Jak, jednak wyglądają te objawy i kiedy skorzystać z pomocy psychologa?

Czytaj więcej

Zdrada - jak ją udowodnić?

Detektyw Magdar

Nikt nie chce doświadczyć sytuacji, w której okazuje się, iż ukochana osoba jest niewierna. To bardzo przykry moment, w którym zmienia się całe życie a człowiek czuje się bardzo skrzywdzony. W przypadku podejrzeń, iż partner lub partnerka nie jest wierna, warto rozwiać wszelkie wątpliwości. W tym celu należy skorzystać z usług profesjonalnego detektywa. Tkwienie bowiem w niewiedzy jest bardzo męczące.

Czytaj więcej

Arteterapia - lecznicza moc sztuki

Tytuł brzmi tajemniczo, a więc wyjaśnijmy jak należy go rozumieć - czym jest arteterapia? Jest to rodzaj psychoterapii, w której wykorzystuje się najróżniejsze dziedziny artystyczne - czyli inaczej mówiąc jest to terapia poprzez sztukę. Pozytywny wpływ sztuki na psychikę człowieka został odkryty i z powodzeniem stosowany już pod koniec XIX wieku, ale sam termin (z języka angielskiego: "art therapy") został użyty dopiero w roku 1942, przez angielskiego nauczyciela, Adriana Hilla.

Czytaj więcej