Jakie objawy wskazują na to, że należy udać się do psychologa?

psycholog Beata Załucka-Gosk

Nasze zdrowie to nie tylko sfera somatyczna, czyli wszystko to, co dotyczy naszego ciała. To również sfera duchowa i psychiczna, której równowaga jest niezwykle istota do prawidłowego funkcjonowania człowieka. Obserwowanie naszego stanu psychicznego jest zatem szalenie ważne a wystąpienie niepokojących nas symptomów powinno być jak najszybciej konsultowane z psychologiem. Jak, jednak wyglądają te objawy i kiedy skorzystać z pomocy psychologa?

Czytaj więcej

Zdrada - jak ją udowodnić?

Detektyw Magdar

Nikt nie chce doświadczyć sytuacji, w której okazuje się, iż ukochana osoba jest niewierna. To bardzo przykry moment, w którym zmienia się całe życie a człowiek czuje się bardzo skrzywdzony. W przypadku podejrzeń, iż partner lub partnerka nie jest wierna, warto rozwiać wszelkie wątpliwości. W tym celu należy skorzystać z usług profesjonalnego detektywa. Tkwienie bowiem w niewiedzy jest bardzo męczące.

Zdrada - czy warto ją udowodnić?

Pewne zachowania ukochanej osoby mogą powodować, iż zostanie ona podejrzana o zdradę. Nagłe dbanie o siebie, brak czasu, znikanie pieniędzy z konta w niewyjaśnionych okolicznościach czy nagłe delegacje mogą, ale nie muszą świadczyć o zdradzie. Aby mieć pewność, niezbędne jest skorzystanie z usług profesjonalnego detektywa. Dlaczego warto to zrobić? Detektyw posiada odpowiednie doświadczenie oraz środki do tego, aby dostarczyć pewne dowody o ewentualnej niewierności. Dzięki temu osoba podejrzewająca partnera o zdradę może zyskać pewność i rozwiać wszelkie wątpliwości. W przypadku związków małżeńskich dowody na zdradę są bardzo ważne. Dają bowiem możliwość otrzymania rozwodu z orzekaniem o winie. To zaś przynosi wiele korzyści dla osoby zdradzonej. Wszelkie sposoby zastosowane przez detektywa są legalne, a więc nad zleceniodawcą nie ciąży ryzyko odpowiedzialności karnej lub cywilnej.

Zalety skorzystania z usług detektywa

Poza profesjonalizmem i legalnymi dowodami zdrady, korzystanie z usług profesjonalisty ma także inne zalety. To z pewnością dużo lepsze rozwiązanie, niż sprawdzanie partnera na własną rękę. Dzięki detektywowi można zaoszczędzić czas. Wystarczy jedynie zlecić mu zadanie i czekać na wyniki podjętych przez profesjonalistę działań. To także spora oszczędność nerwów. Działanie na własną rękę wymaga dużej pomysłowości, sprytu oraz odpowiednich środków. Nie każdy ma na tyle silne nerwy, aby wytrzymać tak trudną sytuację. Z pewnością zlecenie zadania detektywowi jest dużo lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem.

Podsumowanie

Nikt nie chce doświadczyć zdrady. Jeśli jednak druga osoba zachowuje się dziwnie, co może świadczyć o niewierności, warto to sprawdzić. Działanie na własną rękę naraża na duże nerwy i stres, to zwykle strata czasu. Niektóre działania w tej kwestii mogą również narażać na odpowiedzialność cywilną bądź karną. Warto więc skorzystać z usług profesjonalnego detektywa. Posiada on odpowiedni sprzęt, uprawnienia oraz doświadczenie, dzięki czemu może sprawdzić osobę podejrzewaną o zdradę. To sprawia, iż można zyskać pewność o wierności drugiej osoby, lub legalne dowody na niewierność. W przypadku małżeństw niesie to korzyść w postaci możliwości przedstawienia dowodów w sądzie, a także powołania detektywa na świadka. Dzięki temu osoba pokrzywdzona może zyskać wiele przywilejów i korzyści, dzięki rozprawie rozwodowej z orzekaniem o winie. Profesjonalne biuro detektywistyczne to nie tylko sposób na udowodnienie wierności lub niewierności ukochanej osoby. To także możliwość skorzystania z dobrej jakości pomocy prawnej lub psychologicznej.

Arteterapia - lecznicza moc sztuki

Tytuł brzmi tajemniczo, a więc wyjaśnijmy jak należy go rozumieć - czym jest arteterapia? Jest to rodzaj psychoterapii, w której wykorzystuje się najróżniejsze dziedziny artystyczne - czyli inaczej mówiąc jest to terapia poprzez sztukę. Pozytywny wpływ sztuki na psychikę człowieka został odkryty i z powodzeniem stosowany już pod koniec XIX wieku, ale sam termin (z języka angielskiego: "art therapy") został użyty dopiero w roku 1942, przez angielskiego nauczyciela, Adriana Hilla.

Czytaj więcej

Jak żyć z nerwicą?

Zaburzenia na tle psychicznym znacząco utrudniają normalne funkcjonowanie i wypełnianie codziennych obowiązków. Niestety natłok obowiązków i brak wolnego czasu sprawiają, że coraz więcej osób skarży się na nerwobóle. Nerwica dotyka coraz więcej młodych osób, które wkraczają w dorosłe życie i rozpoczynają swoją pierwszą pracę. Coraz częściej zdarza się, że zaburzenia na podłożu psychicznym dotykają kilkuletnie dzieci, które przeszły przez bardzo trudny okres w swoim życiu. W każdym przypadku zalecane jest skorzystanie z fachowej pomocy, którą oferuje doświadczona Psycholog Katarzyna Stefaniak w Warszawie Niekiedy nerwica może pojawić się również po trudnym i traumatycznym przeżyciu, na przykład po śmierci bliskiej osoby lub z powodu nagłej utraty pracy.

Czytaj więcej

Asertywny rodzic i szczęśliwe dziecko - czy to możliwe?

Często zdarza się, że nie mając własnych dzieci, lubimy wypowiadać się na temat wychowywania obcych pociech przez rodziców. Żalimy się na wszechobecne, krzyczące dzieci, nie reagujących rodziców i bezstresowe wychowanie. Kiedy jednak sami zostajemy rodzicami, okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta. Wszystkie nasze złote rady, które do tej pory dawaliśmy innym, okazują się, no cóż... delikatnie mówiąc, niezbyt skuteczne. Dziecko ma swój pomysł na wszystko, a na każdy nasz sprzeciw reaguje krzykiem i złością. Co zrobić, aby zachować w tym wszystkim zdrowe nerwy? Jak mówić dziecku nie? I czy da się to zrobić, nie wywołując przy tym histerii?

Czytaj więcej