Skip to main content

Gdzie szukać pomocy psychologicznej?

Przychodzi czas, w którym osoby, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia natury psychicznej, chcą sobie pomóc. Z tego też powodu szukają wszędzie, gdzie się tylko da, pomocy. Mało kto z chorych prosi o nią najbliższe osoby. Zwykle jest to spowodowane lękiem przed wyśmianiem. Na szczęście dzięki różnym kampaniom reklamowym oraz zmianie nastawienia społeczeństwa do kwestii psychologii czy psychiatrii jest zdecydowanie lepiej niż jeszcze kilkanaście lat wstecz. A więc, dla wszystkich tych osób, które szukają pomocy spróbujemy odpowiedzieć na pytanie - gdzie ją znaleźć? Najlepiej jest udać się do specjalisty. Psychiatry bądź psychologa albo psychoterapeuty. Swoje poszukiwania możemy rozpocząć od internetu, kierując się przede wszystkim opiniami zadowolonych pacjentów.

leczenie w gabinecie psychiatry w Łodzi

Na wizycie bądź szczery

YT, to również dobre źródło wiedzy - dzięki temu portalowi zwykle możemy znaleźć bardzo wartościowe kanały, które oferują nam wiedzę na bardzo wysokim poziomie. Zawsze pozostaje nam możliwość podpytania naszych znajomych. Jeżeli już zdecydujemy się na konkretne miejsce na przykład w gabinecie psychologicznym warto, aby przed pierwszą wizytą nie denerwować się, ponieważ nie ma to większego sensu. Polecanym przez wiele osób jest psycholog w Łodzi - Wioletta Kucharek, która dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu, pomogła nie jednej osobie borykającej się z zaburzeniami psychicznymi. Dokładny adres gabinetu to: ul. Narutowicza 90/6, 90-139 Łódź, woj. łódzkie. Można też zadzwonić pod numer 604 886 066 i skonsultować terminy. Na pewno na takiej wizycie musimy być szczerzy. Nie udawajmy kogoś, kim nie jesteśmy, tylko mówmy otwarcie o swoich problemach, bo tylko wtedy nasz psychoterapeuta będzie nam w stanie pomóc. Zresztą, dobry psycholog od razu jest w stanie wyczuć nasze kłamstwa, tym bardziej, jeśli mamy do czynienia z doświadczonym człowiekiem w swoim zawodzie.

zdrowie psychiczne dzięki psychologowi w Łodzi

Czym jest psychologia kliniczna?

Jeśli nie zadowala nas korzystanie z pomocy gabinetu, zawsze pozostaje nam do dyspozycji psychologia kliniczna. Pewnie zastanawiasz się, czym jest psychologia kliniczna? Jak sama nazwa wskazuje, stosuje się ją w różnych klinikach w przypadkach, kiedy pacjent jest w bardzo złym stanie. Często mamy do czynienia z osobami, które próbowały popełnić samobójstwo. Takim osobom proponuje się pobyt w danej klinice przede wszystkim dla ich dobra, aby taka osoba nie próbowała po raz kolejny targnąć się na własne życie. A więc. Podsumowując. Jak widzisz pomocy psychologicznej możemy szukać w różnych miejscach - od nas w dużej mierze zależy, kogo wybierzemy.

Bądź dobry dla siebie

Starajmy się również mieć sprzymierzeńca, jeśli idzie o naszych bliskich. Najgorzej jest zostać z tym wszystkim samemu, ale z drugiej strony, bycie z kimś czy przyjaźnie się z osobą zdrową, kiedy my nie jesteśmy w stanie poradzić sobie ze samym sobą, może być dla drugiej osoby bardzo męczące. A więc uważajmy na to, aby w szczególności nie ranić innych ludzi, zwłaszcza tych, których kochamy. Zdrowie psychiczne naszej rodziny i przyjaciół również powinno być dla nas ważne. Tak czy siak - bądźmy dobrzy dla siebie. Kochajmy siebie i próbujmy zmieniać się wtedy, kiedy uznamy to za stosowne.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ja nie wspominam za dobrze swojej pierwszej wizyty u dentysty... Niestety tamta dentystka nie miała ...
Chce oświadczyć się mojej ukochanej i chce, żeby to było wyjątkowe! Z pomocą dobrej firmy ...
Krzysztof 3 miesięcy temu Ekologiczne źródła energii
Śledzenie tego, w jaki sposób fotowoltaika jest odbierana w naszym kraju, jest bardzo interesujące. Może ...
Weronika 3 miesięcy temu Ceremonia ślubna w plenerze
Bardzo mi się marzy ślub w plenerze! Na wszystkich zdjęciach takie ceremonie wyglądają jak wycięte ...
Spotkałam się z takimi wiatami podczas wycieczki do Grecji, ale wtedy nie wiedziałam, na co ...