Skip to main content

Długie kolczyki narażają na uraz! Jak uniknąć zerwania płatka ucha?

Preferujesz okazałą biżuterię? Chętnie nosisz długie kolczyki, zarówno na co dzień, jak i do wieczorowych kreacji? Ozdobne kolczyki bywają ciężkie, więc nic dziwnego w tym, że podczas ich noszenia zwiększa się ryzyko urazu ucha. Dowiedz się, z jakich przyczyn najczęściej dochodzi do zerwania płatka ucha i co zrobić, aby tego uniknąć. A może problem przerwanego ucha dotyczy Ciebie i zastanawiasz się, jak sobie pomóc? Przeczytaj więc, co zyskasz, decydując się na zabieg rekonstrukcji płatka ucha!

Dlaczego dochodzi do zerwania ucha?

Kiedy dochodzi do zerwania płatka ucha?

Z racji tego, że okazałe kolczyki są ciężkie, narażają uszy na urazy, rozciągając dziurki. Bardzo łatwo też zahaczyć dużym kolczykiem o szal, płaszcz czy kaptur podczas zakładania tych części garderoby. Dlatego warto zachować ostrożność w takich sytuacjach lub rozważyć noszenie ciężkich kolczyków jedynie na szczególne okazje. Jeśli już dojdzie do zerwania dziurki w uchu, z pomocą przychodzi plastyka rozerwanego płatka ucha — zabieg, dzięki któremu ucho odzyska swój pierwotny wygląd. Chcesz ograniczyć ryzyko urazu, nie rezygnując z dużych kolczyków na co dzień? Wybierz kolczyki zapinane na sztyft i dokup plastikowe zatyczki, które rozłożą ciężar biżuterii na większą powierzchnię ucha.

Zabieg rekonstrukcji płatka ucha — kiedy warto go wykonać?

Jeśli Twoje ucho nadmiernie się rozciągnęło lub zerwało po kolczyku, zabieg rekonstrukcji płatka ucha pomoże Ci rozwiązać ten problem. Zdecyduj się na niego również wtedy, gdy chcesz pozbyć się tuneli w uszach lub zrekonstruować ucho rozerwane w wyniku wypadku. Zabieg w wybranej klinice możesz wykonać bezpośrednio po urazie lub po zagojeniu się uszkodzonych tkanek ucha. Na stronie internetowej Kliniki chirurgii plastycznej uszu Derm-Estetyka przy ul. Szafarnia 11 w Gdańsku (tel. 500 430 484) - www.plastyka-uszu.pl - nie tylko przeczytasz o zabiegach, takich jak plastyka rozerwanego ucha czy rekonstrukcja płatków ucha po kolczykach, ale także umówisz się na konsultacje.

Rekonstrukcja płatka ucha

Jak przebiega rekonstrukcja płatka ucha?

Rekonstrukcję płatka ucha przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg na jedno ucho trwa około 30 minut, jest bezbolesny, nieinwazyjny i, co najważniejsze — nie wymaga pobytu w szpitalu. Na początku chirurg plastyczny usuwa nadmiernie rozciągniętą tkankę, a następnie zszywa pozostawione części, zakładając szwy wewnętrzne i zewnętrzne. W zależności od Twoich oczekiwań, trakcie zabiegu lekarz może odtworzyć płatek ucha z dziurką do noszenia kolczyków lub bez niej.

Rekonstrukcja płatka ucha — jakie są jej zalety?

Naderwany czy rozerwany płatek ucha nie prezentuje się estetycznie i wielu osobom trudno jest go zamaskować. Decydując się na rekonstrukcję, poprawisz swój wygląd. Zabieg plastyki ucha po przerwaniu sprawi, że Twoje ucho w krótkim czasie powróci do stanu sprzed urazu. W ciągu dwóch tygodni po zabiegu trzeba stosować specjalne maści ułatwiające gojenie się naskórka. Rekonwalescencja po operacji ucha jest krótka, a blizny z upływem czasu bledną.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Długo wzbraniałem się przed nauką pływania. Myślałem, że będąc po 40, jest już za późno ...
Artykuł bardzo pomocny! Stoję przed wyborem dentysty dla dziecka i teraz wiem, na co zwrócić ...
Super, że trafiłem na ten artykuł, bo tak się składa, że mieszkam w Wobromiu obok ...
Na długi weekend w sierpniu mam zamiar wybrać się do Nowego Sącza na krótki urlop! ...
Nie wiedzialam że brak snu moze tak bardzo wplynąć na wyniki badań krwi. Napewno będę ...