Skip to main content

Jak żyć z nerwicą?

1 komentarz

Zaburzenia na tle psychicznym znacząco utrudniają normalne funkcjonowanie i wypełnianie codziennych obowiązków. Niestety natłok obowiązków i brak wolnego czasu sprawiają, że coraz więcej osób skarży się na nerwobóle. Nerwica dotyka coraz więcej młodych osób, które wkraczają w dorosłe życie i rozpoczynają swoją pierwszą pracę. Coraz częściej zdarza się, że zaburzenia na podłożu psychicznym dotykają kilkuletnie dzieci, które przeszły przez bardzo trudny okres w swoim życiu. W każdym przypadku zalecane jest skorzystanie z fachowej pomocy, którą oferuje doświadczona Psycholog Katarzyna Stefaniak w Warszawie Niekiedy nerwica może pojawić się również po trudnym i traumatycznym przeżyciu, na przykład po śmierci bliskiej osoby lub z powodu nagłej utraty pracy.

leczenie depresji w gabinecie psychologicznym w Warszawie z Katarzyną Stefaniak

Przyczyny pojawiania się nerwobóli

Nerwobóle spowodowane są najczęściej przewlekłym stresem, który znacząco odbija się na zdrowiu psychicznym. Bóle spowodowane nerwami najczęściej odczuwa się w okolicy lędźwiowej oraz w okolicach brzucha. Często atak nerwicy objawia się wzmożoną pracą jelit, biegunkami i wymiotami. Spora grupa osób uskarża się również na ataki duszności. W niektórych przypadkach pojawiają się również silne, migrenowe bóle głowy lub nieprzyjemne kłucie w klatce piersiowej.Wiele osób myli objawy z atakiem serca lub nadciśnieniem i udaje się do lekarza w trybie pilnym. W większości przypadków jednak diagnozą jest nerwica lub depresja. Nerwica jest bardzo poważną chorobą i nie należy jej bagatelizować. Chorzy często wstydzą się i zatajają swój problem przed najbliższym otoczeniem. Większość osób wymaga odpowiedniego leczenia i stałej kontroli psychologicznej, aby móc normalnie funkcjonować.

psychoterapia-polna w warszawie prowadzona przez Katarzynę Stefaniak

Wizyta u psychologa to nie wstyd a konieczność

Warto wiedzieć, kiedy zgłosić się do psychologa. Nie należy odwlekać wizyty gdy osoba dotknięta tą przypadłością ma problemy z codziennym funkcjonowaniem, izoluje się od innych osób, ma napady wilczego głodu bądź gwałtowne wahania nastrojów. Osoby zmagające się z nerwicą bardzo często są płaczliwe i popadają ze skrajności w skrajność. Nieleczona nerwica może być powodem prób samobójczych lub innych tragicznych wydarzeń. Dobrą poradnię psychologiczną w swojej okolicy można bardzo szybko znaleźć poprzez wyszukiwarkę internetową. W okno wyszukiwania wystarczy wpisać krótkie, ale konkretne hasło, na przykład psycholog Katarzyna Stefaniak w Warszawie. Przed umówieniem terminu wizyty warto zapoznać się z opiniami na temat wybranego specjalisty, które najczęściej zamieszczane są przez pacjentów i ich rodziny.

Rejestracja jest bardzo prosta

Wiele nowoczesnych przychodni umożliwia dokonanie rejestracji przez internet, dzięki czemu na wizytę można umówić się o dowolnej porze dnia. Często z wybranym specjalistą można skontaktować się również poprzez wiadomość mailową. Po opisaniu swojego problemu lekarz przyjmuje pacjenta w ciągu kilku dni. Terapia wymaga cierpliwości. Niekiedy proces leczenia wspomagany jest poprzez specjalistyczne środki farmakologiczne.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Laura · 1 lat temu
    Bardzo dobrze przygotowany artykuł! Oby jak najwięcej osób go zobaczyło, przeczytało i zrozumiało, że wizyta u psychologa to nie wstyd a konieczność, gdy czujemy, że potrzebujemy pomocy