Jak żyć z nerwicą?

Zaburzenia na tle psychicznym znacząco utrudniają normalne funkcjonowanie i wypełnianie codziennych obowiązków. Niestety natłok obowiązków i brak wolnego czasu sprawiają, że coraz więcej osób skarży się na nerwobóle. Nerwica dotyka coraz więcej młodych osób, które wkraczają w dorosłe życie i rozpoczynają swoją pierwszą pracę. Coraz częściej zdarza się, że zaburzenia na podłożu psychicznym dotykają kilkuletnie dzieci, które przeszły przez bardzo trudny okres w swoim życiu. W każdym przypadku zalecane jest skorzystanie z fachowej pomocy, którą oferuje doświadczona Psycholog Katarzyna Stefaniak w Warszawie Niekiedy nerwica może pojawić się również po trudnym i traumatycznym przeżyciu, na przykład po śmierci bliskiej osoby lub z powodu nagłej utraty pracy.

leczenie depresji w gabinecie psychologicznym w Warszawie z Katarzyną Stefaniak

Przyczyny pojawiania się nerwobóli

Nerwobóle spowodowane są najczęściej przewlekłym stresem, który znacząco odbija się na zdrowiu psychicznym. Bóle spowodowane nerwami najczęściej odczuwa się w okolicy lędźwiowej oraz w okolicach brzucha. Często atak nerwicy objawia się wzmożoną pracą jelit, biegunkami i wymiotami. Spora grupa osób uskarża się również na ataki duszności. W niektórych przypadkach pojawiają się również silne, migrenowe bóle głowy lub nieprzyjemne kłucie w klatce piersiowej.Wiele osób myli objawy z atakiem serca lub nadciśnieniem i udaje się do lekarza w trybie pilnym. W większości przypadków jednak diagnozą jest nerwica lub depresja. Nerwica jest bardzo poważną chorobą i nie należy jej bagatelizować. Chorzy często wstydzą się i zatajają swój problem przed najbliższym otoczeniem. Większość osób wymaga odpowiedniego leczenia i stałej kontroli psychologicznej, aby móc normalnie funkcjonować.

psychoterapia-polna w warszawie prowadzona przez Katarzynę Stefaniak

Wizyta u psychologa to nie wstyd a konieczność

Warto wiedzieć, kiedy zgłosić się do psychologa. Nie należy odwlekać wizyty gdy osoba dotknięta tą przypadłością ma problemy z codziennym funkcjonowaniem, izoluje się od innych osób, ma napady wilczego głodu bądź gwałtowne wahania nastrojów. Osoby zmagające się z nerwicą bardzo często są płaczliwe i popadają ze skrajności w skrajność. Nieleczona nerwica może być powodem prób samobójczych lub innych tragicznych wydarzeń. Dobrą poradnię psychologiczną w swojej okolicy można bardzo szybko znaleźć poprzez wyszukiwarkę internetową. W okno wyszukiwania wystarczy wpisać krótkie, ale konkretne hasło, na przykład psycholog Katarzyna Stefaniak w Warszawie lub psychoterapia-polna.warszawa. Przed umówieniem terminu wizyty warto zapoznać się z opiniami na temat wybranego specjalisty, które najczęściej zamieszczane są przez pacjentów i ich rodziny.

Rejestracja jest bardzo prosta

Wiele nowoczesnych przychodni umożliwia dokonanie rejestracji przez internet, dzięki czemu na wizytę można umówić się o dowolnej porze dnia. Często z wybranym specjalistą można skontaktować się również poprzez wiadomość mailową. Po opisaniu swojego problemu lekarz przyjmuje pacjenta w ciągu kilku dni. Terapia wymaga cierpliwości. Niekiedy proces leczenia wspomagany jest poprzez specjalistyczne środki farmakologiczne.