Skip to main content

Jaki zabieg medycyny estetycznej powinni wybrać mężczyźni?

Dodaj komentarz

Uważa się powszechnie, że gabinety medycyny estetycznej są przeznaczone dla pań. Fakt, nadal cztery na pięć osób, które korzystają z takich miejsc to kobiety. Warto jednak zaznaczyć że nadal 20% to mężczyźni, a liczba ta cały czas rośnie.

Operacje plastyczne dla mężczyzn

Z czego motywację czerpią panowie do korzystania z usług świadczonych przez gabinety medycyny estetycznej?

Zabiegi są sposobem na zamaskowanie niedoskonałości oraz podkreślenie naturalnego piękna. Mężczyźni, którzy są zadbani, będą pewniejsi siebie, świadomi swej wartości. Panowie coraz częściej dbają o dłonie, włosy i cerę, by wyglądać młodziej. Skóra wskazuje ile mamy lat, niezadbana może nam tego wieku dodać. W niektórych zawodach kwestie wizerunkowe są niezmiernie ważne. Z usług gabinetów kosmetycznych korzystają panowie najczęściej pomiędzy 40-50 lat. Zazwyczaj jednak nie istnieje takie pojęcie jak zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn. Oferta gabinetów jest taka sama dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Istnieje jednak blog - Operacje plastyczne dla mężczyzn, poświęcony tylko i wyłącznie mężczyznom i dedykowanym im zabiegom medycyny estetycznej. Najczęściej panowie sięgają po zabiegi mało inwazyjne, zależy im na osiągnięciu doskonałego efektu w krótkim przedziale czasowym, także by usługa, z której będą korzystali, nie ograniczała ich codziennej aktywności. 

Jakie zabiegi medycyny estetycznej dla panów?

Mężczyźni sięgają często po usługę usunięcia worków i cieni pod oczami, zabieg ma na celu spowodowanie, by na nowo wyglądali na energicznych, wyspanych, pełnych wigoru. Zabieg medyczny, o którym mowa wykonywany jest przy pomocy kolagenu. Usługi świadczone paniom i panom są te same, różni je technika wykonania, gdyż obie płci mają różną budowę anatomiczną. Mężczyźni powinni skorzystać z usług doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który będzie umiał wywołać pożądany efekt.

Czy zabiegi medycyny estetycznej kierowane do mężczyzn, mają właściwości lecznicze?

Zabiegi medycyny estetycznej mogą być sposobem na skuteczne wyleczenie wstydliwych wad i dolegliwości. Mężczyźni, którzy mają problem z nadpotliwością oraz z wypadaniem włosów, będą mogli uporać się z tymi problemami. Leczenie nadpotliwości w gabinecie medycyny estetycznej polega na podaniu botuliny w te miejsca ciała, które bardzo się pocą. W leczeniu łysienia używa się popularnego zabiegu estetycznego, czyli mezoterapii, co oznacza wprowadzenie substancji odżywczych bezpośrednio pod skórę. Kwas hialuronowy, czyli najlepszy wypełniacz jest sposobem leczenia lipodystrofii, czyli miejscowego zaniku tkanki tłuszczowej. Choroba powoduje, że skóra wygląda na starszą, niż jest w rzeczywistości.

W jaki sposób przygotować się właściwie do zabiegu?

Mężczyzna powinien określić, jakie są jego oczekiwania co do efektu, czy bardziej chodzi o poprawę wyglądu oraz o odżywienie skóry, czy też może o wygładzenie zmarszczek bądź też zlikwidowanie cieni pod oczami. Ważne, jest wybranie właściwej placówki, czyli takiej, która zatrudnia wielu specjalistów wysokiej klasy. Chodzi bowiem o zmniejszenie ryzyka powikłań, osiągnięcie trwałego efektu, oraz o to by wygląd był bardzo naturalny.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.