Skip to main content

Poznaj serce Galicji - Tarnów polski biegun Ciepła

Tarnów, to poza Krakowem, najciekawsze miasto w Małopolsce. Na przyjezdnych czeka tutaj cały wachlarz różnorodnych atrakcji, które warto poznać, by odkryć historię, tradycję i kulturę tej niezwykle interesującej części naszego kraju. Jeśli planujesz podróż do serca Galicji, koniecznie przeczytaj nasze wskazówki, dzięki którym z pewnością wypełnisz swój czas w atrakcyjny sposób.

Tranów - Polski biegun ciepła

Co zobaczyć w Tarnowie i okolicach?

Zarówno Tarnów, jak i jego okolice, obfitują w niezwykle ciekawe miejsca, warte odkrycia zarówno przez pasjonata historii, jak i kultury czy zabytków architektonicznych. Cennym źródłem inspiracji w tym zakresie będzie z pewnością strona https://www.hotelgaltarnow.pl/aktualnosci/top-10-atrakcji-w-okolicach-tarnowa-ktore-warto-zobaczyc-bedac-niedaleko-miasta, na której wymieniono aż 10 atrakcji, wartych zobaczenia w tym regionie. Wśród nich wyróżnia się m.in.:

  • malowana wieś, czyli Zalipie, położone zaledwie 30 km od Tarnowa,
  • centrum miasta z zabytkowymi kamienicami i ratuszem w stylu manierystycznym z nakręcanym zegarem i Galerią Sztuki Dawnej,
  • Nowy Wiśnicz z barokową rezydencją ochronną.

Tarnów dla aktywnych – o czym warto wiedzieć?

Tarnów to miasto, które nieustannie się rozwija, a ten kierunek podróży wybiera coraz większa grupa turystów. To nie tylko wielbiciele ciekawych zabytków, ale również i aktywnego wypoczynku. Nic dziwnego, bo to właśnie w okolicy Tarnowa biegnie trasa rowerowa Velo Dunajec. Jeśli chcesz się dowiedzieć nieco więcej o jej przebiegu, sprawdź stronę https://www.hotelgaltarnow.pl/aktualnosci/velo-dunajec-malownicza-trasa-rowerowa-biegnaca-kolo-tarnowa, na której umieszczono wszystkie najważniejsze informacje. Co ważne, trasa liczy ponad 200 km i przebiega na ogół z dala od miejskiego ruchu, pozwalając podziwiać najpiękniejsze krajobrazy Tatr i Pienin oraz malowniczo położonego Dunajca.

Co mogę zwiedzić i gdzie nocować w Tarnowie? - Hotel Gal Tarnów

Czy wycieczka do Tarnowa z dziećmi to dobry pomysł?

Jeśli zastanawiasz się, czy wycieczka do Tarnowa to dobry kierunek dla rodzin z dziećmi, możesz już zacząć pakować walizki! Na miejscu bowiem czeka mnóstwo atrakcji, które z pewnością zachwycą najmłodszych, pozwalając na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu. Wiele z nich znajdziesz w artykule ze strony https://www.hotelgaltarnow.pl/aktualnosci/top-10-atrakcji-dla-dzieci-w-tarnowie, którego autor wyróżnił najciekawsze propozycje dla najmłodszych. Wśród nich znalazły się m.in. Centrum Zabaw Dziecięcych Figle-Migle, Park Trampolin Fly-Park, klub Extreme Kids czy Park Wodny TOSiR z gejzerem wodnym, sztuczną rzeką i magiczną zatoką bąbelkową.

Dlaczego Tarnów określany jest polskim biegunem ciepła?

Ciekawostką dla wielu turystów może być fakt, że Tarnów nazywany jest często polskim biegunem ciepła. O przyczynach takiego stanu rzeczy przeczytać można na stronie https://www.hotelgaltarnow.pl/aktualnosci/tarnow-polski-biegun-ciepla, gdzie wyjaśniono, dlaczego określenie to na stałe związało się z małopolskim miastem. Jak się okazuje, zgodnie z  analizami, dokonanymi przez geografa i geologa Franciszka Pulitę, to właśnie w Tarnowie znajduje się najcieplejsze miejsce w całej Polsce. Przy pałacu Sanguszków w Gumniskach, bo to właśnie o tym miejscu mowa, najwyższa odnotowana temperatura wynosiła blisko 38˚C w cieniu. Warto więc wybrać ten kierunek podróży, by stanąć na biegunie ciepła i przekonać się, czym jeszcze może zachwycić Tarnów – jedno z najpiękniejszych miast Małopolski.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Chce oświadczyć się mojej ukochanej i chce, żeby to było wyjątkowe! Z pomocą dobrej firmy ...
Krzysztof 1 miesięcy temu Ekologiczne źródła energii
Śledzenie tego, w jaki sposób fotowoltaika jest odbierana w naszym kraju, jest bardzo interesujące. Może ...
Weronika 1 miesięcy temu Ceremonia ślubna w plenerze
Bardzo mi się marzy ślub w plenerze! Na wszystkich zdjęciach takie ceremonie wyglądają jak wycięte ...
Spotkałam się z takimi wiatami podczas wycieczki do Grecji, ale wtedy nie wiedziałam, na co ...
Muszę przyznać, że zastanawiam się nad zabiegiem korekty powiek. Niestety zmagam się z opadającymi powiekami ...