Skip to main content

Księgowość w małej firmie

1 komentarz

Osoba pracująca w księgowości zajmuje się wszelkimi czynnościami związanymi z prowadzeniem ksiąg rachunkowych różnych podmiotów gospodarczych. Coraz częściej zarówno małe, jak i duże firmy decydują się na korzystanie z takich usług. Co ciekawe, obsługa księgowa dla małej firmy często jest również wykonywana przez właściciela danej firmy. Warto zwrócić uwagę, że jednak coraz większa ilość właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw zastanawia się nad opłacalnością i większym komfortem, porównując które wyjście z danej sytuacji jest lepsze.

Księgowa z biura rachunkowego B&N podczas pracy


Zatrudnienie pracownika czu biuro rachunkowe?

Księgowa / księgowy w firmie

Jak doskonale wiemy, bardzo często sam właściciel nie jest w stanie zajmować się księgowością, dlatego też często dochodzi do zatrudniania osoby na to stanowisko, nawet w tych najmniejszych firmach. Właściciel odciążając się od części obowiązków, równocześnie zobowiązuje się do zatrudnienia osoby, która będzie zajmowała się tym działem w jego firmie, czy też przedsiębiorstwie.

Biuro księgowe

Innym wyjściem jest skorzystanie z usług zewnętrznych, na przykład takich, jakie oferuje Biuro Rachunkowe B&N w Bydgoszczy. W przypadku takiej usługi mamy pewność, że księgowość zostanie wykonana przez profesjonalistów. To zdecydowanie lepsze wyjście w przypadku, gdy sam właściciel nie zna się na finansach i bankowości. Co więcej, w razie ewentualnych błędów w naszej księgowości możemy liczyć na odszkodowanie od ubezpieczyciela biura.


Zatrudniając jednak osobę prywatną jesteśmy stale w kontakcie z taką osobą, a także w każdej chwili możemy zwrócić się z prośbą o pomoc. Ważne jest to, że nie jesteśmy pozostawieni sami sobie, ale wręcz przeciwnie stale możemy wymieniać się swoimi spostrzeżeniami, czy też analizować różne wątki.

Skarbonka symbolizująca oszczędnośc korzystania z biura rachunkowego

Biuro rachunkowe - wygoda i oszczędność


Niestety istotną kwestią, która zdecydowanie zniechęca są tutaj koszty takich usług. Chodzi o stworzenie etatu, wynagrodzenia, składniki ZUS, czy składki zdrowotne. Pamiętać należy również o ewentualnych kosztach związanych z kosztami biurowymi, czy o stworzeniu przestrzeni do pracy dla kolejnego pracownika. Dlatego w tym przypadku warto skorzystać z biura rachunkowego gdyż tam koszty te są o wiele niższe. Oczywiście, ciężko jest ujednolicić koszty takich usług dla całej Polski, dlatego najelpszym rozwiązaniem będzie kontakt z wybranym biurem, gdzie uzyskamy szczegółowe informacje o cenniku. Podejmując współpracę z biurem rachunkowym mamy obniżone koszty jako firma i często ta opcja zwyczajnie nam się bardziej opłaca, gdyż wiele z wcześniej wspomnianych kosztów nie muszą być ponoszone. Równocześnie podejmując współprace z biurem rachunkowym oszczędzamy sobie niepotrzebnych nerwów stresów oraz nie ponosimy odpowiedzialności za swoje czyny.


Opcja ta jest zdecydowanie na plus, szczególnie w przypadku właścicieli, którzy nie mają wystarczająco dużo czasu na zajęcie się księgowością w swoim własnym przedsiębiorstwie. Biuro rachunkowe wychodzi na przeciw naszym oczekiwaniom, gdyż pozwala nam zatrudnić pracownika po niższych kosztach, w ten sposób zaoszczędzamy część pieniędzy, przy jednoczesnym przekazaniu części naszych obowiązków.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Stanisław · 1 lat temu
    No niby można zatrudnić jego pracownika, ale po co? Jest tyle profesjonalnych biur rachunkowych.. Ja od wielu lat korzystam z usług firmy zewnętrznej, która ogarnia całą księgowość i bardzo sobie chwalę.