Skip to main content

Jak zacząć grać w Minecrafta?

Obecnie popularną rozrywką wśród młodzieży, ale i nie tylko, są gry komputerowe. Jedną z bardziej rozpoznawalnych jest zapewne Minecraft, gwarantujący świetną zabawę dla każdego. Przed zagraniem warto dowiedzieć się nieco więcej o podstawach mechaniki gry, czy też panelu pylife, gdyż mogą one być dla początkujących dość niezrozumiałe. Instrukcje przydatne będą dla rodziców, w przypadku chęci spędzenia czasu z dziećmi, a także do rozrywki osobistej.

jak zacząć grać w minecraft

Stworzenia świata i podstawowe sterowanie

Po włączeniu gry należy wybrać czy chcemy grać w trybie jednoosobowym, czy też z innymi graczami. W drugiej opcji konieczne będzie wybranie serwera jak np. pylife panel. Zakładając jednak, że na początek wybór padnie na pierwszy tryb, należy w tym wypadku nadać nazwę tworzonemu światu. Następnie konieczne będzie dokonanie wyborów co do parametrów świata, a najważniejszy z nich to poziom trudności. Na początek poleca się wybrać jak najniższy poziom, by móc nabrać doświadczenia. Konieczne będzie także wybranie trybu albo kreatywnego, albo przetrwania. Pierwszy z nich pozwala na swobodne budowanie wymarzonych obiektów, a drugi nastawiony jest bardziej na aspekty przygodowe. Jeśli chodzi o sterowanie, to jest ono jak najbardziej intuicyjne, ale w razie problemów można je podejrzeć w ustawieniach gry.

Rozgrywka i porady na start

Początek gry może być dość nieintuicyjny, gdyż zaczyna się zupełnie bez niczego. Trzeba więc zacząć zbierać surowce, a najlepiej rozpocząć od drewna. W tym celu nie posiadając jeszcze narzędzi, trzeba to zrobić pięścią, co trwa o wiele dłużej. Zebrane tak drewno posłuży jednak do stworzenia podstawowych akcesoriów jak kilof, siekiera oraz łopata. Najważniejszy z nich jest jednak kilof, gdyż dzięki niemu wydobyć można kamień, pozwalający na zastąpienie narzędzi drewnianych znacznie odpowiedniejszymi, kamiennymi. Do wykonania takiego kilofu potrzebne będą 3 bloki desek i 2 patyki odpowiednio ułożone. Oprócz surowców, grając w trybie przetrwania, należy zatroszczyć się o jedzenie, które zdobyć można na różne sposoby. Zaspokoić głód może spadające z drzew jabłko, jak i mięso pozyskiwane ze znajdujących się dookoła zwierząt. W przypadku grania z innymi osobami np. za pomocą panel pylife z pewnością znajdzie się wiele doświadczonych graczy, którzy pomogą w razie trudności.

Cel gry

Grając w Minecrafta, zauważa się sporą wolność, jaka zapewniona jest graczu. Również w przypadku stylu gry, to nie ma jednej narzuconej metody, w jakiej powinniśmy prowadzić rozgrywkę. Może to być eksploracja świata, zabijanie potworów i kopanie tuneli pod ziemią, czyli, krótko mówiąc, przeżywanie przygody. Innym sposobem jest tworzenie pięknych budowli, wykorzystując przy tym swoją kreatywność. Ciekawym sposobem na grę jest odtwarzanie w świecie wirtualnym prawdziwych obiektów, co niewątpliwie potrafi być zjawiskowe. Dla graczy wieloosobowych dobrą inspiracją będzie panel pylife domy i inne budynki tworzone przez grające tam osoby.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Chce oświadczyć się mojej ukochanej i chce, żeby to było wyjątkowe! Z pomocą dobrej firmy ...
Krzysztof 1 miesięcy temu Ekologiczne źródła energii
Śledzenie tego, w jaki sposób fotowoltaika jest odbierana w naszym kraju, jest bardzo interesujące. Może ...
Weronika 1 miesięcy temu Ceremonia ślubna w plenerze
Bardzo mi się marzy ślub w plenerze! Na wszystkich zdjęciach takie ceremonie wyglądają jak wycięte ...
Spotkałam się z takimi wiatami podczas wycieczki do Grecji, ale wtedy nie wiedziałam, na co ...
Muszę przyznać, że zastanawiam się nad zabiegiem korekty powiek. Niestety zmagam się z opadającymi powiekami ...