Skip to main content

Gdzie najlepiej zorganizować szkolenie?

Organizacja szkolenia dla pracowników wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest wybór miejsca i przygotowanie go na spotkanie. W zależności od tego ile osób weźmie udział w szkoleniu, ile będzie trwać i na jaką formę zdecyduje się prowadzący, będziesz musiał inaczej podejść do tego zagadnienia. Musisz pamiętać, że komfort pracowników w dużej mierze wpływa na to, ile wyniosą z kursu, a to z kolei odbije się na ich pracy w przyszłości.

Jaką salę najlepiej wybrać?

Wybór sali powinien zależeć od dwóch najważniejszych czynników. Po pierwsze zastanów się, ile osób będzie na spotkaniu. Jeśli wynajmiesz zbyt małą salę, część osób będzie musiała stać, a taka pozycja znacznie utrudnia przyswajanie wiedzy i mocniej męczy. Z kolei jeśli sala będzie zbyt duża, znaczna jej część pozostanie pusta, a to wpłynie na poziom integracji osób się na niej znajdujących. Salę konferencyjną, która jest bardzo dobrze przystosowana do prowadzenia szkoleń posiada Hotel Gal, który znajduje się na ul. Dworcowej 5 w Tarnowie (tel: 146889930). Dodatkowo warto pamiętać, że  ilość pustych miejsc może wskazywać na to, że sporo osób nie przyszło na spotkanie, mimo że zostali zaproszeni.

Drugim ważnym kryterium jest forma prowadzonego szkolenia. Jeśli mają to być bardziej warsztaty stawiające na integrację, lepiej posadzić wszystkich uczestników przy jednym lub kilku stołach tak, żeby umożliwić im współpracę i rozmowę. Jeśli ma to być jednak suche przekazywanie wiedzy, znacznie lepiej sprawdzi się typowa sala wykładowcza, na której wszystkie krzesła ustawione są w stronę ekranu i prowadzącego. Jeśli sala będzie źle dobrana, skupienie pracowników będzie niższe.

Co powinno znaleźć się w sali konferencyjnej

Większość wyposażenia będzie zależała od formy szkolenia. Jeśli planujesz wygłosić prezentację, to potrzebny będzie Ci rzutnik i jasna ściana albo biały ekran. To ważne, bo nie każda sala konferencyjna jest dziś wyposażona w taki sprzęt. Sala konferencyjna w Hotelu Gal jest wyposażona we wszystkie urządzenia, które mogą przydać się podczas szkolenia. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://www.hotelgaltarnow.pl/oferta/sala-konferencyjna. Dobrze jest też zadbać o miejsce, na którym uczestnicy szkolenia będą wykonywali notatki, nawet jeśli masz dla nich przygotowane materiały dodatkowe. To pomoże ich zaangażować i utrzymać ich uwagę.

Jeśli szkolenie ma być długie i nie przewidziano w czasie jego trwania dłuższych przerw, warto zainwestować w catering albo osobny barek, przy którym będzie można przygotować dla siebie kawę albo herbatę oraz przekąski. Głodny albo spragniony pracownik będzie poirytowany i skupi się na odliczaniu minut do końca spotkania.

Czy trzeba inwestować w nocnego?

Nocleg może okazać się konieczny, jeśli szkolenie zajmie cały dzień albo nawet kilka dni. W przypadku kursów kilkugodzinnych będzie on zbędny, o ile uda się rozpocząć je w miarę wcześnie. Kiedy szkolenie trwa dłużej, lepiej wybrać salę konferencyjną w hotelu, żeby zapewnić dogodne warunki przynajmniej tym osobom, który przyjeżdżają z daleka. Dzięki temu pracownicy będą mogli spokojnie przemyśleć zdobyte informacje, zamiast zastanawiać się, czy zdążą na pociąg albo którędy najszybciej dojadą do domu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Wiktor · 9 miesięcy temu
    Organizacja szkolenia to zawsze duże wyzwanie. Niestety w pędzie dnia codziennego, nie zawsze udaje się znaleźć na to wolną chwilę. Dobrze, że sale konferencyjne robią praktycznie całą robotę! Zapewniają sprzęt, dbają o wygląd sali, często też w ofercie mają bufet i hotel. To duża oszczędność czasu.

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ja nie wspominam za dobrze swojej pierwszej wizyty u dentysty... Niestety tamta dentystka nie miała ...
Chce oświadczyć się mojej ukochanej i chce, żeby to było wyjątkowe! Z pomocą dobrej firmy ...
Krzysztof 2 miesięcy temu Ekologiczne źródła energii
Śledzenie tego, w jaki sposób fotowoltaika jest odbierana w naszym kraju, jest bardzo interesujące. Może ...
Weronika 2 miesięcy temu Ceremonia ślubna w plenerze
Bardzo mi się marzy ślub w plenerze! Na wszystkich zdjęciach takie ceremonie wyglądają jak wycięte ...
Spotkałam się z takimi wiatami podczas wycieczki do Grecji, ale wtedy nie wiedziałam, na co ...