Skip to main content

Skutki ocieplenia klimatu

Od kilku lat wzrasta świadomość społeczeństwa na temat zanieczyszczenia środowiska i ocieplenia klimatu. Dzięki temu pojawia się coraz więcej ekologicznych rozwiązań w wielu dziedzinach. Wiele osób rezygnuje z używania plastikowych słomek, szczoteczek do zębów a także jednorazowych kubków i reklamówek na rzecz produktów wielokrotnego użytku.

Pole słoneczników koło wiatraka

Panele słoneczne

Ze względu na stały wzrost temperatury i ocieplenie klimatu wiele osób rezygnuje również z tradycyjnego systemu centralnego ogrzewania na rzecz paneli słonecznych, które są nie tylko ekologiczne ale też bardzo oszczędne. Fotowoltaika stosowana jest zarówno w budynkach mieszkalnych jak i w wielu przedsiębiorstwach. Kompletny zestaw i instalacja do wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych, jednak jest to jednorazowa inwestycja, która z biegiem czasu z całą pewnością zwróci się.

Wzrost temperatur

W tym roku lipiec najgorętszy w historii przydarzył się w wielu krajach. Powodem tak wysokich temperatur było między innymi wzrastające ocieplenie klimatu i zanieczyszczenie środowiska. Wiele naukowców twierdzi, że kolejne lata mogą być wręcz tropikalne. Niestety może to powodować nagłe zjawiska atmosferyczne, jak na przykład burze z gradobiciem, nawałnice, szkwały czy też trąby powietrzne. Ponad to, w Polsce zaczynają pojawiać się również tropikalne owady, które mogą wywoływać bardzo niebezpieczne choroby, a w ostateczności doprowadzić nawet do śmierci.

Pożar lasów w wyniku ocieplenia klimatu

Zalecenia na czas upałów

Bardzo wysokie temperatury źle wpływają również na samopoczucie wielu osób. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby starsze, kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na przewlekłe choroby, na przykład nadciśnienie tętnicze lub cukrzycę. W czasie upałów małe dzieci i niemowlęta również nie powinny przebywać na słońcu. Każdy powinien dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i zakładać nakrycie głowy, by nie doprowadzić do udaru słonecznego. Aby nie przyczyniać się do ocieplenia klimatu warto zamienić samochód na rower. Takie rozwiązanie jest bardzo ekologiczne, oszczędne i pozytywnie wpływa na zdrowie i wygląd sylwetki.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ja nie wspominam za dobrze swojej pierwszej wizyty u dentysty... Niestety tamta dentystka nie miała ...
Chce oświadczyć się mojej ukochanej i chce, żeby to było wyjątkowe! Z pomocą dobrej firmy ...
Krzysztof 3 miesięcy temu Ekologiczne źródła energii
Śledzenie tego, w jaki sposób fotowoltaika jest odbierana w naszym kraju, jest bardzo interesujące. Może ...
Weronika 3 miesięcy temu Ceremonia ślubna w plenerze
Bardzo mi się marzy ślub w plenerze! Na wszystkich zdjęciach takie ceremonie wyglądają jak wycięte ...
Spotkałam się z takimi wiatami podczas wycieczki do Grecji, ale wtedy nie wiedziałam, na co ...