Skip to main content

Wszystko na temat karboksyterapii

Dodaj komentarz

W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszymy o zabiegu takim, jak karboksyterapia. Odpowiedzmy więc na pytanie, co to jest karboksyterapia: jest to terapia polegająca na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, który początkowo rozchodzi się w tkankach i sprawia, że nasze naczynia krwionośne rozszerzają się. Dzięki temu, komórki w naszym ciele stają się odżywione, dotlenione, a w konsekwencji tego nasza skóra wygląda zdecydowanie lepiej i zdrowiej.

Kobieta po zabiegu karboksyterapii w salonie Strefa Urody


Dla kogo karboksyterapia?


Specjaliści w tej dziedzinie mówią jednym głosem, iż karboksyterapia jest w stanie poradzić sobie niemal z każdym problemem. Zabieg ten stosowany jest głównie dla osób mających problemy z rozstępami, cieniami pod oczami, a także cellulitem. Jednak warto zdawać sobie sprawę, iż nie są to jedyne przypadki stosowania tego właśnie zabiegu. Karboksyterpia równie świetnie sprawdza się w przypadku osób borykających się z problemami łuszczycy, zmarszczek, zwiotczałej skóry, nadmiarem tkanki tłuszczowej, czy np. rozszerzonymi, widocznymi naczynkami.

Jakie efekty przynosi zabieg?


Warto wiedzieć, że efekty zabiegu zależą od wielu czynników. Niektórzy pacjenci widzą poprawę już po jednej sesji, a inni dopiero po kilku, czy nawet kilkunastu. Nie ulega wątpliwości jednak, że większości z nich zabieg ten znacznie pomógł poprawić wygląd i zdrowie, a w konsekwencji tego klienci pozbyli się kompleksów, z którymi mierzyli się całe swoje życie. Warto również wspomnieć, iż koszt takiego zabiegu obecnie wynosi około 200 złotych.

Jakie są przeciwwskazania?


Należy również pamiętać, że zabieg ten nie jest przeznaczony dla wszystkich osób. W trakcie planowania takiego zabiegu warto skontaktować się ze specjalistą, aby to on mógł podjąć decyzję i doradzić danej osobie, czy rzeczywiście istnieją podstawy, aby go wykonać. Zabieg ten odradza się głównie osobom cierpiącym na choroby serca, nerek, płuc, będącym w ciąży. Kolejnymi przeciwwskazaniami są m.in. cukrzyca, udar mózgu, hemofilia, nowotwór, czy zator płuc.


Nie ulega wątpliwości, iż zabieg ten niebywale pozwala pozbyć nam się kompleksów i zapewnia piękny wygląd, jednak warto dogłębnie przeanalizować ten temat i dowiedzieć się, czy jesteśmy osobami kwalifikującymi się do karboksyterapii.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.