Skip to main content

Makijaż permanentny - Co to jest i u kogo się sprawdzi?

Dodaj komentarz

W dzisiejszych czasach wygląd ma spore znaczenie. Dzisiejsze rozwiązania technologiczne mogą pomóc w tym celu, bowiem istnieje szereg zabiegów, które ułatwiają codzienną pielęgnację, nie wymagając przy tym zbędnego nadmiaru poświęconego czasu. Jednym, z takich zabiegów jest makijaż permanentny, który pozwala wyglądać zjawiskowo, a dodatkowo ogranicza sporo czasu. 

warszawa makijaż permanentny

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest zabiegiem kosmetycznym, za pomocą którego można trwale podkreślić takie obszary jak: oczy, usta czy brwi. Sam zabieg opiera się na aplikowaniu naturalnego barwnika w wybrane miejsce na skórze. Całość jest wykonywana przy pomocy igły przez specjalistę. Dzięki temu zabiegowi można uzyskać nienaganny wygląd, który będzie towarzyszył nam przez cały czas. Dzięki temu zabiegowi nie trzeba codziennie rano poświęcać masy czasu na malowanie ust, brwi lub oczu. Za pomocą makijażu permanentnego można także poprawić wygląd optyczny ust, oczu oraz brwi.

Sam zabieg zaczyna się od wykonania szkicu, którego celem jest wizualizowanie efektu, jaki zostanie osiągnięty po nałożeniu makijażu. Sam zabieg jest przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym i trwa zazwyczaj od 1 do 3 godzin. Uzyskany efekt utrzymuje się przez 1-3 lata. Na trwałość takiego makijażu wpływ ma stan skóry, wiek, rodzaj cery, pielęgnacja skóry, stosowane leki, czas na słońcu oraz rodzaj pigmentu zastosowany podczas zabiegu. 

Gdzie wykonać makijaż permanentny?

Wiele osób ma problem ze znalezieniem odpowiedniego salonu, w którym wykonają profesjonalny makijaż permanentny. Aby wybrać najlepszy salon kosmetyczny, warto wpisać w wyszukiwarkę "makijaż permanetny Warszawa" lub odpowiednik innego miasta. Spośród wyników należy wybrać taki salon, który posiada dużo pozytywnych opinii, a jego oferta wzbudza zaufanie. Nie bez znaczenia jest także doświadczenie danego salonu. Warto więc sprawdzić, kto w nim pracuje oraz jak długo dana firma działa na rynku.

Gojenie po zabiegu

Podczas zabiegu wykonywania makijażu permanentnego dochodzi do uszkodzenia ciągłości naskórka, dlatego miejsce wykonania pigmentacji można potraktować jak ranę. Z tego powodu konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. W pierwszym tygodniu po zabiegu nie wolno nadmiernie moczyć miejsca wykonania makijażu. Zabronione jest używanie także w tym miejscu mydła oraz innych środków, które mogą zawierać alkohol. W miejsce zabiegu powinna być nanoszona specjalna maść, która przyśpiesza gojenie i regenerację. Dobrze jest również zażywać witaminę E, pantenol, alantoinę oraz sukralfat. Po samym zabiegu może występować obrzęk, a skóra zaczyna się łuszczyć i pojawiają się strupki. Pod żadnym pozorem nie wolno ich zrywać, a dodatkowo nie można się opalać przez okres około 6 tygodni po zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu makijażu permanentnego

Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania, które sprawiają, że u niektórych osób wykonywanie takiego zabiegu jest niemożliwe. Przede wszystkim pacjenci, którzy chorują na infekcje skóry lub infekcje dróg oddechowych, choroby serca, choroby krwi, cukrzycę, nowotwór nie mogą wykonywać takiego zabiegu. Z zabiegu nie mogą także skorzystać osoby biorące antybiotyki oraz leki przeciwzakrzepowe. Ciąża oraz karmienie piersią również stanowią przeciwwskazanie do tego zabiegu.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.