Skip to main content

Liposukcja bez skalpela, czyli o zabiegu Body Jet

Dodaj komentarz

Praktycznie każdy z nas marzy o tym, aby mieć idealną sylwetkę. Niestety czasem zwyczajny trening oraz dieta są niewystarczające, aby pozbyć się zbędnego tłuszczu z niektórych miejsc. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która dzięki nowatorskim technikom, pozwala skuteczne modelować sylwetkę człowieka. Szczególnie warto, jest zainteresować się zabiegiem Body Jet, który umożliwia przeprowadzenie liposukcji bez użycia skalpela. W tym artykule nieco więcej postaramy się opowiedzieć właśnie o zabiegu, jakim jest liposukcja Body Jet.

Czym jest zabieg Body Jet?

Zabieg liposukcji opiera się na wykorzystaniu ciągłego strumienia cieczy, za pomocą którego rozbijane są podskórne warstwy tkanki tłuszczowej. Dzięki temu zabiegowi, można bezpiecznie i komfortowo wymodelować ludzką sylwetkę. Sama liposukcja Body Jet wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie wymaga hospitalizacji i może już tego samego dnia wrócić do domu. Na pierwszym etapie przeprowadzania tego zabiegu, pacjentowi podaje się roztwór w wybrane miejsce, który działa znieczulająco. Później następuje podanie płyny, którego zadaniem jest rozluźnienie tłuszczu. Dzięki temu można z łatwością usunąć komórki tłuszczowe, bez obawy, że uszkodzeniu ulegną bardziej włókniste struktury. Jednocześnie w tym czasie trwa odsysanie tłuszczu na zewnątrz ciała.

Zalety zabiegu Body Jet

Liposukcja metodą Body Jet niesie za sobą wiele zalet, przez co jest tak chętnie wybierana przez pacjentów, chcących wymodelować swoją sylwetkę. Przede wszystkim, podawany podczas zabiegu roztwór znacząco wpływa na zmniejszenie ilości podawanych leków anestetycznych po zabiegu. Mniejsza ilość tego typu leków, to także mniejsze prawdopodobieństwo, że dojdzie do wystąpienia powikłań. Podczas zabiegu średnio z organizmu człowieka ubywa jedynie do 3% krwi, co jest znacznie lepszym wynikiem niż w przypadku tradycyjnej liposukcji, podczas której może ubyć nawet do 40% krwi z organizmu. Dzięki nowoczesnej technologi, którą wykorzystano w tym zabiegu, znacząco skrócił się okres rekonwalescencji. Tkanka regeneruje się błyskawicznie, a to wszystko dzięki temu, że nie dochodzi do powstawania powikłań. Zabieg ten nie wywołuje także, obrzęku podskórnego, dlatego chirurg może dokładniej modelować ciało.

Jakie partie ciała można poddać liposukcji Body Jet?

Zabieg Body Jet można skutecznie przeprowadzić w wielu częściach ciała człowieka. Większość pacjentów, którzy decydują się na skorzystanie z tej metody, wybiera okolice brzucha, ud, kolan, łydek, pośladków, tali, ramion oraz podbródka. Są to miejsca, z których ciężko jest tradycyjnymi metodami pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na szczęście wszystkie z tych części ciała dobrze znoszą poddawanie zabiegowi Body Jet. Szczególnie jest to zabieg polecany kobietom po ciąży, ponieważ zabieg ten na trwałe usuwa zbędną tkankę.

Podsumowując, zabieg ten to bardzo bezpieczna oraz skuteczna metoda na pozbycie się niechcianego tłuszczu. Pozwala on również skutecznie modelować ciało tak, by wyglądało atrakcyjnie, a to wszystko możliwe jest bez użycia skalpela. Ta nowoczesna technika liposukcji, to idealny wybór dla każdego, kto chcę mieć atrakcyjne ciało.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.