Laser w medycynie estetycznej - poznaj jego zastosowanie

Dodaj komentarz

Od dłuższego czasu lasery są uważane za jeden z najbardziej skutecznych sposobów walki z defektami skóry. Pojawienie się problemów skórnych mocno wpływa na poczucie osobistej atrakcyjności. Efekty zabiegów laserowych zachęcają coraz więcej kobiet do ich wykonania. Poniżej zostanie przedstawione zastosowanie tej wyjątkowej technologii, z którą nie są w stanie konkurować metody tradycyjne.

Laser frakcyjny Kraków

Rola laserów w medycynie estetycznej

Używanie laserów w medycynie esteycznej stało się bardzo popularne, ze względu na uzyskanie nowych możliwości w terapii oraz nadzwyczajnych efektów. Urządzenia te umożliwiają lekarzom precyzyjne wykonanie zabiegów, a także skoncentrowanie się na niewielkiej powierzchni ciała bez ryzyka naruszenia otaczającej tkanki. W porównaniu do konwencjonalnych metod chirurgicznych zabiegi laserem gwarantują pacjentowi dużo mniejszy ból i obrzęk oraz brak blizn. Z tego powodu ten rodzaj zabiegu cieszy się dużą popularnością. 

Szerokie zastosowanie laserów

Lasery stosuje się do:

  • redukcji przebarwień, blizn i zmarszczek oraz zmian naczyniowych,
  • depilacji,
  • usuwania tatuaży,
  • ujędrniania skóry.

Laserowe odmładzanie skóry

W trakcie laserowego odmładzania skóry następuje odparowanie wierzchnich warstw skóry oraz rozgrzania tych, które położone są głębiej. W efekcie skóra staje się jędrna i elastyczna, a widoczność pierwszych zmarszczek zmniejsza się.

Laser a przebarwienia

Laser świetnie się sprawdzi także w przypadku usuwania przebarwień. Użycie bardzo nowoczesnego sprzętu umożliwia rozbicie melaniny na mniejsze cząstki, które później są wchłaniane przez organizm.

Usuwanie blizn laserem

Zabieg redukcji blizn opiera się o tzw. fototermolizę. Polega ona na wchłanianiu przez komórki blizny energii światła, która następnie jest zamieniona na ciepło. W wyniku tego procesu blizna jest bardziej miękka, a kolorem zaczyna przypominać zdrową tkankę, która ją otacza.

Laseroterapia

Zmiany naczyniowe

Osoby zmagające się z rozszerzonymi naczynkami z pewnością będą zadowolone z zabiegu laserowego. Jest to dla nich całkowicie bezpieczny zabieg. Energia świetlna przenika w głąb uszkodzonych żył i zamienia się w ciepło, które usuwa wodę z krwi i powoduje rozpadanie się naczyń krwionośnych. W efekcie pęknięte naczynka znikają, a efekt można dostrzec już po zakończeniu zabiegu.

Laserowe usuwanie tatuaży

Laser może okazać się przydatny w walce z niechcianym tatuażem. Dzięki wykorzystaniu krótkiej wiązki światła laserowego, usunięcie tatuażu jest szybkie, skuteczne i bezbolesne. Laser nie uszkadza tkanek otaczających tatuaż.

Depilacja laserem

Depilacja laserem opiera się na foto depilacji, która uszkadza macierz włosa. Dzięki temu włosy nie odrastają. Jest to zabieg dla wszystkich, którym zależy na starannym i długotrwałym usunięciu niechcianego owłosienia.

Wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej jest ogromne. Pozwalają uporać się w bardzo różnymi problemami estetycznymi i dermatologicznymi. Lasery są przy tym skuteczne i nie sprawiają bólu. Dlatego są idealną metodą dla wszystkich, którzy pragną udoskonalić swój wygląd.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.