Skip to main content

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z użyciem botoksu?

Botoks zyskuje coraz większą popularność, stając się jednym z najczęstszych rozwiązań w medycynie estetycznej. Jego wyjątkowe działanie sprawia, że skóra jest odmłodzona i zyskuje zdrowy wygląd. Nic dziwnego, że bywa on określany mianem „eliksiru młodości”. Czym jest botoks i kto może poddać się innowacyjnemu zabiegowi?

Co to jest botoks?

Botoks to preparat, którego bazę stanowi toksyna bulionowa, znana powszechniej pod nazwą jadu kiełbasianego. To zdecydowanie najsilniejsza naturalna neurotoksyna. Użycie ściśle odmierzonych dawkach powoduje efekt, który stał się przełomowym odkryciem medycyny estetycznej ubiegłego wieku.

Toksyna bulionowa uniemożliwia przewodzenie impulsów nerwowych tam, gdzie została wstrzyknięta. Dzięki temu zablokowany zostaje mięsień, który odpowiedzialny jest za tworzenie zmarszczki. Botoks przywraca skórze zdrowy, rozpromieniony i młody wygląd, przeciwdziałając przy tym jej marszczeniu się. Przekazy społeczne obfitują jednak w nieprawdziwe informacje, dotyczące efektu maski, jaki powstaje po zabiegu. Warto wiedzieć jednak, że substancja jest wstrzykiwana miejscowo i oddziałuje tylko w miejscu iniekcji. Zabieg przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę eliminuje więc ryzyko tego typu efektów ubocznych.

Kto może poddać się zabiegom z wykorzystaniem botoksu?

Wbrew pozorom, botoks nie jest przeznaczony tylko dla ludzi w średnim wieku czy też tych nieco starszych. Jak się bowiem okazuje, zmarszczki mimiczne pojawiają się już u dwudziestolatków. Zabieg, jakim jest usuwanie zmarszczek botoksem wygładza skórę i redukuje zmarszczki na twarzy, niezależnie od miejsca, w którym się pojawiły – w okolicach ust i oczu, na czole czy też między brwiami. Co więcej, botoks jest również z sukcesam stosowany u osób z obniżonym napięciem mięśniowym oraz z problemem nadpotliwości. Odpowiednia dawka toksyny bulionowej sprzyja także redukcji napadów migreny oraz wspomaga leczenie bruksizmu.

Niestety, nie wszyscy mogą skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem botoksu. Do grupy osób, które powinny zrezygnować z toksyny bulionowej, zaliczają się kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby zmagając się z rozległymi uszkodzeniami skóry czy też schorzeniami płytki nerwowo-mięśniowej. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również podeszły wiek pacjenta oraz przyjmowanie leków, takich jak np. D-penicylamina.

Efekty wykorzystania botoksu

Pierwsze efekty zabiegu pojawiają się wyjątkowo szybko, bo już po około 2 dniach. Zmarszczki zaczynają znikać, a twarz wygładza się. Efekty te nie są jednak długoterminowe. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny bulionowej należy powtarzać z reguły co 3 lub też co 6 miesięcy. Na szczęście nie są one ani bolesne, ani inwazyjne. Dokładnie odmierzona ilość substancji jest wstrzykiwana w konkretne miejsce i tylko tam oddziałuje. Niemniej jednak każdy zabieg powinien być wykonywany przez specjalistę, posiadającego odpowiednie kwalifikacje. Należy pamiętać bowiem, że botoks jest naturalną trucizną, a więc zachowanie wyjątkowych środków ostrożności jest istotną podstawą satysfakcjonujących efektów zabiegu.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Chce oświadczyć się mojej ukochanej i chce, żeby to było wyjątkowe! Z pomocą dobrej firmy ...
Krzysztof 1 miesięcy temu Ekologiczne źródła energii
Śledzenie tego, w jaki sposób fotowoltaika jest odbierana w naszym kraju, jest bardzo interesujące. Może ...
Weronika 2 miesięcy temu Ceremonia ślubna w plenerze
Bardzo mi się marzy ślub w plenerze! Na wszystkich zdjęciach takie ceremonie wyglądają jak wycięte ...
Spotkałam się z takimi wiatami podczas wycieczki do Grecji, ale wtedy nie wiedziałam, na co ...
Muszę przyznać, że zastanawiam się nad zabiegiem korekty powiek. Niestety zmagam się z opadającymi powiekami ...