Skip to main content

Wskazania do wizyty u lekarza flebologa

Dodaj komentarz

Bardzo dużo osób w dzisiejszych czasach prowadzi siedzący tryb życia, który łączony jest również często z niewłaściwą dietą i paleniem papierosów. Te wszystkie czynniki negatywnie wpływają na działanie układu krwionośnego u człowieka, co może skutkować tym, że pojawiać się będą żylaki, zakrzepy oraz choroby układu krążenia. Leczeniem tych problemów zdrowotnych zajmuje się właśnie lekarz flebolog, który specjalizuje się w problemach związanych z układem krążenia. W tym artykule przybliżymy nieco jakie mogą być wskazania, aby udać się na wizytę do flebologa.

Objawy problemów z krążeniem

Problemy z układem krążenia w ludzkim organizmie mogą prowadzić do powstawania żylaków. Problemy z tym układem mogą się także objawiać poprzez uczucie ciężkości w nogach, opuchliznę na łydkach, kostkach i stopach. Często jeśli mamy do czynienia z takimi objawami, to pojawiają się również na nogach pajączki, nazywane fachowo teleangiektazjami. Są to niewielkich rozmiarów czerwono-fioletowe żyłki oraz popękane naczynka. Jeżeli zaobserwujemy w naszym organizmie takie objawy, to mogą one być oznaką, że mamy problemy z postępującą niewydolnością krążeniową. W takim przypadku warto, jest właśnie umówić się na wizytę do flebologa, który może nam pomóc w zapobiegnięciu poważnych komplikacji zdrowotnych. Rozwój problemów z krążeniem może powodować nieodwracalne skutki, których efektem może być nawet uniemożliwienie poruszania.

Szczegółową listę symptomów, które świadczą o konieczności konsultacji z lekarzem flebologiem, znajdziesz na stronie https://genesisclinic.com.pl/blog/wskazania-do-wizyty-u-lekarza-flebologa, na której znajduje się również kontakt do specjalisty  zakresu profilaktyki oraz leczenia chorób układu żylnego.

Diagnostyka u flebologa i leczenie

Lekarz flebolog przeprowadza diagnostykę przy pomocy badania USG Dopplera. Dzięki temu badaniu możliwe jest stwierdzenie czy w organizmie człowieka dochodzi do schodzeń tętnic i żył. Badanie do pozwala zdiagnozować problem już na wczesnym etapie pojawienia się schorzenia, dzięki czemu możliwe jest szybkie przystąpienie do leczenia. Samo leczenie u flebologa przebiega w sposób mało inwazyjny. Lekarz dobiera na podstawie badań odpowiednią metodę lec

zenia. Najczęściej stosowane są takie metody jak laseroterapia, echoterapia, drenaż limfatyczny, masaż oraz ultradźwięki. Czasem w celu usunięcia niesprawnych naczyń w układzie krwionośnym stosuje się także skleroterapię ora miniflebektomie.

Inne powody udania się do flebologa

Lekarz flebolog oprócz leczenia żylaków, może nam także pomóc przy leczeniu obrzęków oraz skłonności do pojawiania się opuchlizn i siniaków. Lekarz flebolog jest również dobrym specjalistom, który może pomóc przy leczeniu problemów z hemoroidami oraz żylakami odbytu. Pomóc również może osobom, które zmagają się z owrzodzeniami oraz zakrzepicą żył.

Do lekarza flebologa należy się wiec udac gdy zaobserwujemy na ciele pajączki oraz żylaki. Również pojawianie się zasinień i opuchlizn na nogach jest odpowiednim wskazaniem do wizyty. Jeżeli mamy w rodzinie skłonności do pojawiania się żylaków, to w ramach profilaktyki również warto odwiedzić flebologa.

Polecanym flebologiem jest Bartłomiej Juza - https://www.flebologkrakow.pl, który pracuje w Klinice Genesis w Krakowie. Ten doświadczony lekarz zajmuje się leczeniem schorzeń układu naczyniowego od ponad 10 lat, a jego główną specjalizacją jest bezinwazyjne leczenie chorób żylnych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.