Skip to main content

Stulejka - przyczyny choroby, objawy, leczenie

Schorzenia męskie często bywają uciążliwą, kłopotliwą oraz krępującą dolegliwością. Jedne z nich wpływają jedynie na wygląd, samopoczucie i estetykę, inne natomiast mogą być przyczyną różnorakich chorób i zaburzeń organizmu. Jednym z często występujących schorzeń jest stulejka. Czym jest stulejka? Jak wygląda zabieg plastyki stulejki? Jakie są widoczne objawy stulejki?

Chłopak po operacji stujejki w gabinecie medycyny estetycznej Derm Estetyka w Gdyni

Czym jest stulejka?

Stulejka to prościej ujmując zwężenie otworu napletka. Zbytnie zwężenie prowadzi do zasłonięcia żołędzia, które w konsekwencji może przyczynić się do problemów z wypróżnianiem się, z dalszym życiem seksualnym czy przewlekłych stanów zapalnych. Ostre zapalenie może doprowadzić do zmian nowotworowych w okolicy prącia. Jednak leczenie stulejki jest możliwe. Wiele gabinetów medycyny estetycznej takich jak Derm Estetyka w Gdyni, daje możliwośc skorzystania z tedo typu usług.

Przyczyny powstania stulejki

Problem stulejki może pojawić się u każdego mężczyzny, Najczęściej wykrywany jest on u niemowlaków i małych chłopców. Jednym z powodów schorzenia może być nieprawidłowa higiena intymna malucha, a także osób dorosłych. Inną przyczyna stulejki mogą być patologie związane z budową napletka. Zaburzenie to powstaje również na wskutek powstających liszajów, choroby polegającej na pogrubieniu skóry, nieregulowanej cukrzycy, urazów prącia czy przewlekłego cewnikowania.

Mężczyzna udający się do Kliniki medycyny Estetycznej Derm-Estetyka w Gdyni.

Zabieg stulejki - na czym polega?

Jednym z najskuteczniejszych i ważnych zabiegów jest plastyka napletka, która polega na usunięciu zbędnej skóry. Efektem zabiegu jest wytworzenie szerokiego napletka i odsłonięcia prącia. Leczenie jest stosunkowo łatwe i szybkie, a sam wybór metody terapii uzależniony jest od wielu czynników. W niektórych przypadkach, u małych chłopców, niekiedy wystarczającą terapią jest stosowanie maści sterydowej. W trudniejszych przypadkach należy przeprowadzić zabieg, który przeprowadzany jest w ogólnym znieczuleniu. U osób dorosłych zabieg stulejki połączony jest z dalszą rehabilitacją, która polega na nauce i ćwiczeniach zsuwania napletka. Inną metodą leczenia stulejki u dorosłych mężczyzn jest wykonanie operacji obrzezania.

Objawy stulejki

Podstawowym i najbardziej widocznym objawem schorzenia jest niemożność zsunięcia napletka lub możliwość zsunięcia go tylko do pewnego momentu - rowka zażołędziowego. Podczas te czynności odczuwalny jest ostry ból i poczucie dyskomfortu. Nieleczona stulejka może doprowadzić do wydzielania się ropnych wycieków oraz przykrego, intensywnego zapachu.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ja nie wspominam za dobrze swojej pierwszej wizyty u dentysty... Niestety tamta dentystka nie miała ...
Chce oświadczyć się mojej ukochanej i chce, żeby to było wyjątkowe! Z pomocą dobrej firmy ...
Krzysztof 3 miesięcy temu Ekologiczne źródła energii
Śledzenie tego, w jaki sposób fotowoltaika jest odbierana w naszym kraju, jest bardzo interesujące. Może ...
Weronika 3 miesięcy temu Ceremonia ślubna w plenerze
Bardzo mi się marzy ślub w plenerze! Na wszystkich zdjęciach takie ceremonie wyglądają jak wycięte ...
Spotkałam się z takimi wiatami podczas wycieczki do Grecji, ale wtedy nie wiedziałam, na co ...