Stulejka - przyczyny choroby, objawy, leczenie

Schorzenia męskie często bywają uciążliwą, kłopotliwą oraz krępującą dolegliwością. Jedne z nich wpływają jedynie na wygląd, samopoczucie i estetykę, inne natomiast mogą być przyczyną różnorakich chorób i zaburzeń organizmu. Jednym z często występujących schorzeń jest stulejka. Czym jest stulejka? Jak wygląda zabieg plastyki stulejki? Jakie są widoczne objawy stulejki?

Chłopak po operacji stujejki w gabinecie medycyny estetycznej Derm Estetyka w Gdyni

Czym jest stulejka?

Stulejka to prościej ujmując zwężenie otworu napletka. Zbytnie zwężenie prowadzi do zasłonięcia żołędzia, które w konsekwencji może przyczynić się do problemów z wypróżnianiem się, z dalszym życiem seksualnym czy przewlekłych stanów zapalnych. Ostre zapalenie może doprowadzić do zmian nowotworowych w okolicy prącia. Jednak leczenie stulejki jest możliwe. Wiele gabinetów medycyny estetycznej takich jak Derm Estetyka w Gdyni, daje możliwośc skorzystania z tedo typu usług.

Przyczyny powstania stulejki

Problem stulejki może pojawić się u każdego mężczyzny, Najczęściej wykrywany jest on u niemowlaków i małych chłopców. Jednym z powodów schorzenia może być nieprawidłowa higiena intymna malucha, a także osób dorosłych. Inną przyczyna stulejki mogą być patologie związane z budową napletka. Zaburzenie to powstaje również na wskutek powstających liszajów, choroby polegającej na pogrubieniu skóry, nieregulowanej cukrzycy, urazów prącia czy przewlekłego cewnikowania.

Mężczyzna udający się do Kliniki medycyny Estetycznej Derm-Estetyka w Gdyni.

Zabieg stulejki - na czym polega?

Jednym z najskuteczniejszych i ważnych zabiegów jest plastyka napletka, która polega na usunięciu zbędnej skóry. Efektem zabiegu jest wytworzenie szerokiego napletka i odsłonięcia prącia. Leczenie jest stosunkowo łatwe i szybkie, a sam wybór metody terapii uzależniony jest od wielu czynników. W niektórych przypadkach, u małych chłopców, niekiedy wystarczającą terapią jest stosowanie maści sterydowej. W trudniejszych przypadkach należy przeprowadzić zabieg, który przeprowadzany jest w ogólnym znieczuleniu. U osób dorosłych zabieg stulejki połączony jest z dalszą rehabilitacją, która polega na nauce i ćwiczeniach zsuwania napletka. Inną metodą leczenia stulejki u dorosłych mężczyzn jest wykonanie operacji obrzezania.

Objawy stulejki

Podstawowym i najbardziej widocznym objawem schorzenia jest niemożność zsunięcia napletka lub możliwość zsunięcia go tylko do pewnego momentu - rowka zażołędziowego. Podczas te czynności odczuwalny jest ostry ból i poczucie dyskomfortu. Nieleczona stulejka może doprowadzić do wydzielania się ropnych wycieków oraz przykrego, intensywnego zapachu.