Skip to main content

Na co zwrócić uwagę przy doborze koncentratora tlenu?

Dodaj komentarz

Wybór koncentratora tlenu to bardzo odpowiedzialne zadanie. Dokonanie dobrego wyboru wpłynie przede wszystkim na komfort użytkowania. W sprzedaży dostępne są dwa główne rodzaje koncentratorów tlenu: stacjonarne koncentratory tlenu oraz przenośne koncentratory.

 Stacjonarne koncentratory tlenu

Stacjonarny koncentrator tlenu

Podejmując decyzję o zakupie stacjonarnego koncentratora tlenu, warto zwrócić uwagę na stężenie tlenu na wyjściu z aparatu natleniającego. Ważne jest, aby stacjonarne urządzenie było wyposażone w kółka, co w znaczący sposób podniesie komfort użytkowania w domu. Warto wiedzieć, że stacjonarne koncentratory tlenu powinny być wyposażone w bardzo długi kabel, który umożliwi przemieszczanie, bez konieczności przepinania gniazdek elektrycznych.

Wybierając urządzenie stacjonarne, należy zwrócić także uwagę na poziom emitowanego przez koncentrator hałasu, a także dopasować jego rozmiar i kształt do miejsca, którym dysponujemy. W większości przypadków stacjonarne urządzenia są smukłej konstrukcji, dzięki czemu można je odpowiednio dopasować nawet do niewielkich pomieszczeń. Na stronie koncentratortlenu-ranking.pl dostępny jest ranking koncentratorów tlenu. Przed dokonaniem zakupu polecamy zapoznać się z przedstawionymi modelami, co zdecydowanie pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.

Kiedy zdecydować się na przenośny koncentrator tlenu?

Przenośny koncentrator tlenu to nowość na rynku. Będzie on doskonałym wyborem dla wszystkich osób, które cenią sobie komfort życia. Używanie przenośnego koncentratora tlenu pozwala na jednoczesne korzystanie z tlenoterapii i wykonywanie wszystkich codziennych czynności.

Przenośne koncentratory tlenu posiadają baterie nowej generacji i pozwalają na około 5-godzinną aktywność. Istnieje także możliwość dołączenia drugiej baterii i wydłużenie czasu działania nawet do 10 godzin. Dodatkowo najnowsze koncentratory tlenu posiadają wbudowaną ładowarkę zewnętrzną. Pozwala to na swobodne ładowanie i wydłużenie czasu działania.

Przenośny koncentrator tlenu — wyposażenie dodatkowe

Urządzenia tego typu pracują bardzo cicho i posiadają niewielką wagę. W sprzedaży dostępne są koncentratory o różnej wadze od 2 do nawet 8 kg. Przenośny koncentrator tlenu jest bardzo lekki, dlatego nadaje się nawet dla osób obciążonych bardzo poważnymi chorobami. Warto wiedzieć, że w sprzedaży dostępne są urządzenia przypominające wózek. Urządzenia tego typu zostały wyposażone w kółka, które ułatwiają przemieszczanie się.

Mniejsze i lżejsze przenośne koncentratory zostały wyposażone w specjalne torby, które umożliwiają łatwy transport. W sprzedaży dostępne są także plecaki wyposażone w przenośne koncentratory tlenu. Urządzenia tego typu są najwygodniejsze i najłatwiejsze w codziennym użytkowaniu. Plecak daje nam gwarancję całkowitej swobody ruchu, uwalnia ręce oraz zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.