Skip to main content

Myjnia endoskopowa - urządzenia do mycia i dezynfekcji

Dodaj komentarz

Endoskopy są ważnym elementem w dzisiejszej medycynie. Umożliwiają one przeprowadzanie badania w przypadku wystąpienia jakieś dolegliwości bez konieczności przeprowadzania operacji. Dzięki tym urządzeniom możemy sprawdzić co złego dzieje się w organizmie pacjenta. Nieodzownie endoskopom towarzyszą myjnie endoskopowe, których zadaniem jest dezynfekowanie endoskopów, które działają na terenie szpitala.

Rozwój technologiczny w medycynie

Medycyna nieustannie się rozwija i brnie śmiało do przodu. Jednym z wynalazków, które zawdzięczamy postępowi technologicznemu, jest endoskopia, która umożliwia zajrzenie wewnątrz organizmu człowieka. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu nie trzeba przeprowadzać operacji, które zawsze niosą za sobą ryzyko. Endoskopia to bardziej bezpieczny i mniej bolesny sposób badania, dlatego staje cię bardziej powszechna. Aby zadbać o sterylność sprzętu używanego do endoskopii potrzebne będzie urządzenie pozwalające na utrzymanie czystości. Takim sprzętem jest myjka endoskopowa, która jest przedmiotem działalności https://myjniaendoskopowa.pl, czyli firmy zajmującej się dystrybucją oraz szeroko pojętym serwisem urządzeń do automatycznego mycia i dezynfekcji stosowanych w medycynie endoskopów giętkich.

Czym jest endoskopia

Samo badanie przy pomocy endoskopu nie ma zazwyczaj większych skutków ubocznych. Po badaniu pacjent najczęściej może odczuwać lekki dyskomfort. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, pacjenci przed badaniem są znieczulani miejscowo. Zabieg endoskopii polega na włożeniu w otwór naturalny endoskopu, czyli rurki z zainstalowaną na końcu kamerką. Taki sprzęt umożliwia zbadanie organizmu człowieka od wewnątrz bez większej ingerencji.

Do czego służy endoskop

Endoskop jest urządzeniem o szerokim zastosowaniu w medycynie. Głównie pomaga w diagnozowaniu chorób u pacjenta. Endoskop pozwala przez badania nazywane kolonoskopią oraz gastroskopią. Pozwalają one na wejście i obejrzenie danego narządu lub ciała od środka. Po każdym takim zabiegu urządzenie musi być dokładnie umyte i zdezynfekowane. Do tego celu zostały stworzone specjalne myjki endoskopowe. Myjka endoskopowa służy do mycia urządzenia, które służy do przeprowadzania badania. Posiada wiele różnych funkcji i właściwości.

Myjnie endoskopowe

Nowoczesne myjki endoskopowe używają płynu dezynfekującego, który może zostać wykorzystany więcej niż jeden raz, co znacząco obniża koszty eksploatacji. Myjka endoskopowa posiada funkcję regulacji czasu trwania mycia oraz dezynfekcji. Dzięki tej funkcji osoba obsługująca ten sprzęt może ustalić, ile poszczególne płyny mają działać. Myjnie endoskopowe gwarantują nam dokładnie mycie i dezynfekcje w celu usunięcia z urządzenia zarazków, chorób i bakterii. Myjka posiada regulacje temperatury oraz czytelny wyświetlacz na, którym pokazywane są najważniejsze informacje. Cały proces dezynfekcji jest dokumentowany automatycznie przez urządzenie.

Serwis endoskopów i myjni endoskopowych

Częścią naszej działalności, jaką wykonujemy dla placówek medycznych, jest serwisowanie oraz naprawianie myjek endoskopowych oraz samych endoskopów, o czym przeczytasz więcej pod adresem https://myjniaendoskopowa.pl/zgloszenie-serwisowe/, gdzie opisana została procedura zgłoszenia serwisowego przez naszą firmę. Wykwalifikowana kadra prowadzi także szkolenia dla pracowników medycznych z zakresu obsługi sprzętu endoskopowego, co pozwala nam na realizację usług najwyższej jakości. Nasze usługi są przeprowadzane zgodnie z przepisami prawa o produkcie medycznym oraz prawa o użytkowaniu produktu medycznego.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.