Skip to main content

Korekta odstających uszu - jak pozbyć się kompleksu?

Wygląd zewnętrzny bardzo często ma realny wpływ na nasze samopoczucie. Branża beauty skupia się nie tylko na doraźnej poprawie wyglądu, ale również na eliminacji większych mankamentów naszej urody. Odstające uszy to jeden z popularniejszych problemów dotyczących wyglądu, który może powodować znaczne kompleksy bez względu na wiek czy płeć. Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej powstało proste i bezpieczne rozwiązanie tego problemu czyli otoplastyka. Świadomość dotycząca medycyny estetycznej oraz operacji plastycznych powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na trwałe skorygowanie odstających uszu. 

Otoplastyka w Derm-Estetyka w Gdyni

Operacja plastyczna uszu - rodzaje korekty

Odstające uszy spowodowane są niestandardową anatomią małżowiny usznej. Nie powoduje to jednak, że korektę uszu można wykonać tylko do określonego wieku. Operacja plastyczna uszu czyli otoplastyka to zabieg mający na celu poprawę kształtu uszu. Warty uwagi jest artykuł https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-odstajace-uszy.html/, wyjaśniający szczegóły dotyczące samego zabiegu jak i procesu rekonwalescencji. Zabieg może być wykonany chirurgicznie lub za pomocą nici. O tym jaka metoda powinna być wykorzystana decyduje lekarz prowadzący. Miejscem zabiegu plastyki uszu z użyciem nici jest tylna strona małżowiny. Ma tam miejsce cięcie oraz implantacja nici. Operacja plastyczna uszu może być wykonana w warunkach ambulatoryjnych, ale również w gabinecie zabiegowym czy w warunkach szpitalnych. Jest to przede wszystkim zależne od wybranej metody. W celu przygotowania pacjenta do zabiegu stosuje się płytkie znieczulenie dożylne bądź znieczulenie miejscowe. Otoplastyka pozostawia prawie niewidocznie blizny po zabiegowe, a efekty są długotrwałe i widoczne praktycznie od razu  po operacji. 

Operacja odstających uszu - jak dbać o uszy po zabiegu?

Aby otoplastyka przyniosła jak najlepsze i najtrwalsze efekty pacjent musi nosić specjalną opaskę na małżowinach usznych przez około dwa tygodnie. Opaska musi być noszona zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Między 10 a 14 dobą pacjentowi zdejmowane są szwy, jednak na pełen powrót do aktywności trzeba czekać od dwóch do trzech tygodni. Uszy wymagają ochrony przed urazami jeszcze przez 2 - 3 miesiące po zabiegu. Sam zabieg, bez względu na to w jaki sposób została przeprowadzona operacja plastyczna uszu, nie wymaga hospitalizacji. Jednak ze względu na potrzebną ochronę uszu warto zaplanować go podczas urlopu.

Kobieta po zabiegu korekty odstających uszu

Otoplastyka - jak się przygotować?

Przed decyzją o korekcie odstających uszu należy skonsultować się ze specjalistą. W trakcie konsultacji wstępnej pacjent zostanie poddany szczegółowemu wywiadowi oraz zostaną mu przedstawione możliwe sposoby przeprowadzenia zabiegu. Każdy ze sposobów zostanie dokładnie omówiony. Konsultacja wstępna to doskonały moment na rozwiązanie wszelkich wątpliwości związanych z zabiegiem jakim jest operacja plastyczna uszu. Lekarz przeprowadzający konsultacje zaprezentuje oczekiwane efekty oraz dokładnie omówi cenę, która przede wszystkim zależna jest od zastosowanej metody oraz złożoności problemu. 

Współczesne metody są w stanie sprawić, że odstające uszy na zawsze przestaną być problemem, a profesjonalnie wykonany zabieg nie pozostawi żadnych śladów sugerujących, że pacjent kiedykolwiek przeszedł operację plastyczną uszu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ja nie wspominam za dobrze swojej pierwszej wizyty u dentysty... Niestety tamta dentystka nie miała ...
Chce oświadczyć się mojej ukochanej i chce, żeby to było wyjątkowe! Z pomocą dobrej firmy ...
Krzysztof 2 miesięcy temu Ekologiczne źródła energii
Śledzenie tego, w jaki sposób fotowoltaika jest odbierana w naszym kraju, jest bardzo interesujące. Może ...
Weronika 2 miesięcy temu Ceremonia ślubna w plenerze
Bardzo mi się marzy ślub w plenerze! Na wszystkich zdjęciach takie ceremonie wyglądają jak wycięte ...
Spotkałam się z takimi wiatami podczas wycieczki do Grecji, ale wtedy nie wiedziałam, na co ...