Koncentrator tlenu - kupić czy wypożyczyć? Sklep medyczny Patronus-med radzi.

Wiele osób, które cierpią na choroby płuc i schorzenia związane z niewydolnością oddechową musi regularnie korzystać z koncentratorów tlenu. Urządzenia te, to specjalne aparaty medyczne, których zadaniem jest dostarczenie czystego tlenu do organizmu w większym stężeniu. Dzięki temu chory pacjent może lepiej natlenić krew w momencie, gdy dochodzi do sytuacji spadku saturacji poniżej bezpiecznej normy. W tym artykule przybliżymy, czym są koncentratory tlenu i gdzie można wypożyczyć taki sprzęt.

 wynajem sprzętu medycznego

Czym jest koncentrator tlenu?

Koncentratory tlenu są używane przez osoby do tlenoterapii. Sama tlenoterapia jest pomocna przy leczeniu chorób i stanów zapalnych, które wywołują w ciele pacjenta niedotlenienie. Dzięki tym urządzaniom chory pacjent może łatwiej i swobodniej oddychać. Oprócz tego koncentratory tlenu poprawiają stan płuc i parametry krwi w organizmie człowieka. Najczęściej koncentratory tlenu stosuje się przy takich chorobach jak: duszności, astma oskrzelowa, niewydolność oddechowa, rak płuc, włóknienie płuc, mukowiscydoza oraz dysplazja oskrzelowo-płucna.

Koncentratory tlenu w przeciwieństwie do respiratorów dostarczają do organizmu tylko wysoko skoncentrowany tlen. Dzięki temu poprawiają możliwości oddechowe, jednak nie są w stanie tak jak respiratory, zastąpić procesu oddychania. Czasem używane są również do leczenia chorób układu krążenia oraz alergii. W niektórych przypadkach są wsparciem podczas rehabilitacji. Na rynku dostępne są dwa rodzaje koncentratorów: stacjonarne i przenośne.

Gdzie można wypożyczyć koncentrator tlenu?

W niektórych przypadkach zakup własnego koncentratora tlenu jest po prostu niemożliwy lub nieopłacalny. W takiej sytuacji warto rozważyć wypożyczenie takiego sprzętu od profesjonalnej firmy. Firma Patronus-med zajmuje się sprzedażą i wypożyczaniem certyfikowanego sprzętu medycznego. W ich ofercie znajdują się także przenośne i stacjonarne koncentratory tlenu. Oprócz tego znajdziecie tam mnóstwo innych urządzeń, które przydatne są w wielu przypadkach.

Przedstawiamy przykładowe koncentratory tlenu znajdujące się w wypożyczalni sklepu medycznego Patronus-med:

Wypożyczając sprzęt od Patronus-med, masz pewność, że korzystasz z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Atrakcyjna cena i warunki wypożyczenia również ułatwiają skorzystanie z tego sprzętu osobom, które nie dysponują dużym budżetem lub potrzebują takiego koncentratora niedługi okres czasu.