Skip to main content

Koncentrator tlenu - kupić czy wypożyczyć? Sklep medyczny Patronus-med radzi.

1 komentarz

Wiele osób, które cierpią na choroby płuc i schorzenia związane z niewydolnością oddechową musi regularnie korzystać z koncentratorów tlenu. Urządzenia te, to specjalne aparaty medyczne, których zadaniem jest dostarczenie czystego tlenu do organizmu w większym stężeniu. Dzięki temu chory pacjent może lepiej natlenić krew w momencie, gdy dochodzi do sytuacji spadku saturacji poniżej bezpiecznej normy. W tym artykule przybliżymy, czym są koncentratory tlenu i gdzie można wypożyczyć taki sprzęt.

 wynajem sprzętu medycznego

Czym jest koncentrator tlenu?

Koncentratory tlenu są używane przez osoby do tlenoterapii. Sama tlenoterapia jest pomocna przy leczeniu chorób i stanów zapalnych, które wywołują w ciele pacjenta niedotlenienie. Dzięki tym urządzaniom chory pacjent może łatwiej i swobodniej oddychać. Oprócz tego koncentratory tlenu poprawiają stan płuc i parametry krwi w organizmie człowieka. Najczęściej koncentratory tlenu stosuje się przy takich chorobach jak: duszności, astma oskrzelowa, niewydolność oddechowa, rak płuc, włóknienie płuc, mukowiscydoza oraz dysplazja oskrzelowo-płucna.

Koncentratory tlenu w przeciwieństwie do respiratorów dostarczają do organizmu tylko wysoko skoncentrowany tlen. Dzięki temu poprawiają możliwości oddechowe, jednak nie są w stanie tak jak respiratory, zastąpić procesu oddychania. Czasem używane są również do leczenia chorób układu krążenia oraz alergii. W niektórych przypadkach są wsparciem podczas rehabilitacji. Na rynku dostępne są dwa rodzaje koncentratorów: stacjonarne i przenośne.

Gdzie można wypożyczyć koncentrator tlenu?

W niektórych przypadkach zakup własnego koncentratora tlenu jest po prostu niemożliwy lub nieopłacalny. W takiej sytuacji warto rozważyć wypożyczenie takiego sprzętu od profesjonalnej firmy. Firma Patronus-med zajmuje się sprzedażą i wypożyczaniem certyfikowanego sprzętu medycznego. W ich ofercie znajdują się także przenośne i stacjonarne koncentratory tlenu. Oprócz tego znajdziecie tam mnóstwo innych urządzeń, które przydatne są w wielu przypadkach.

Przedstawiamy przykładowe koncentratory tlenu znajdujące się w wypożyczalni sklepu medycznego Patronus-med:

Wypożyczając sprzęt od Patronus-med, masz pewność, że korzystasz z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Atrakcyjna cena i warunki wypożyczenia również ułatwiają skorzystanie z tego sprzętu osobom, które nie dysponują dużym budżetem lub potrzebują takiego koncentratora niedługi okres czasu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.