Skip to main content

Komora hiperbaryczna - nowoczesny wynalazek medyczny

Dodaj komentarz

W ostatnich latach wielu z nas coraz częściej sięga po nowoczesne dziedziny medycyny. Wskazaniem do tego celu zabiegów jest przede wszystkim stan naszego zdrowia, ale coraz częściej za korzystaniem z różnego rodzaju zabiegów przemawia dbanie o wygląd.

Wizyta w tlenarium w Słupsku

Kiedy warto zacząć stosować zabiegi tlenoterapii?

Ostatnio niezwykłym powodzeniem cieszą się zabiegi tlenoterapii. Tego typu usługi oferuje nowoczesna medycyna w Słupsku.

Wśród wskazań zdrowotnych do wykonywania zabiegów tlenoterapii możemy wyróżnić:
- alergie układu oddechowego i alergie skórne,
- cukrzyca,
- depresja,
- borelioza,
- migrena,
- poparzenia,
- niedosłuch,
- stomatologia,
- choroby reumatyczne.

Upiększające i wzmacniające właściwości terapii tlenem

Zabiegi tlenoterapii mają również szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Chcąc odżywić i ujędrnić skórę twarzy, popularne tlenarium w Słupsku oferuje profesjonalne zabiegi w komorze hiperbarycznej. Doskonale wpływają one na poprawę wyglądu skóry, przeciwdziałają starzeniu się skóry, przyśpieszają rehabilitację po wszelkiego rodzaju zabiegach skórnych. Tlenoterapia jest również niezwykle popularna wśród sportowców. Zarówno osoby zawodowo uprawiające sport jak i ci, którzy robią to tylko w trosce o własne zdrowie i wygląd coraz częściej korzystają z zabiegów w udziałem tlenu. Zabiegi te doskonale poprawiają regenerację po przebytym wysiłku, poprawiają wydolność oraz wpływają na wzmocnienie systemu odpornościowego organizmu. Te wszystkie czynniki w przypadku sportowców mają ogromne znaczenie, dlatego też zabiegi cieszą się tak dużą popularnością.

Efekty zabiegu tlenoterapii w komorze hiperbarycznej

Jak wygląda zabieg?

Zabieg tlenoterapii przeprowadzany jest w urządzeniu o nazwie komora hiperbaryczna. Sam zabieg polega na przebywaniu w utlenionym powietrzu, którego ciśnienie jest wyższe od ciśnienia atmosferycznego. Do przeprowadzenia zabiegu najczęściej wykorzystywane jest ciśnienie o wartości 1,5 ata. Zabiegi w komorze hiperbarycznej realizowane są w sesjach. Ilość sesji jest ściśle określona przez lekarza zlecającego zabieg i jest uzależniona od celu wykonywania zabiegu. Komory hiperbaryczne zalecane do przeprowadzenia zabiegów występują w różnych wariantach. Mogą być wieloosobowe, jednoosobowe miękkie, jednoosobowe twarde. Jednak za najlepszy model uznana jest komora jednoosobowa twarda. Uważa się, że tylko ten typ komory jest w stanie zapewnić optymalne warunki do przeprowadzenia zabiegu i otrzymania odpowiedniego ciśnienia tlenu. Jest to niezwykle istotne ze względów zdrowotnych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.