Skip to main content

Wybieramy prywatny dom opieki w pobliżu Krakowa

Dodaj komentarz

Całodobowa opieka nad osobą starszą i schorowaną to ogromne wyzwanie, które wymaga pełnego zaangażowania i dostępności o każdej porze dnia i nocy. Niestety w niektórych przypadkach jest to po prostu niemożliwe, a skorzystanie z usług profesjonalnego domu opieki to najlepsze, co możemy zaoferować seniorowi. Stojąc przed wyborem konkretnej placówki, warto wziąć pod uwagę jedynie najczęściej polecane i najbardziej nowoczesne domy opieki, które będą w stanie zapewnić bliskiej nam osobie pełną opiekę, troskę i wsparcie. Czy w pobliżu Krakowa znajdziemy takie miejsce? Odpowiadamy.

Dom spokojnej starości w okolicach Krakowa - Holi-Care

Dlaczego wybór domu opieki jest tak ważny?

Stojąc przed wyborem domu opieki dla ukochanego seniora, warto pamiętać, o tym, że oferty poszczególnych ośrodków mogą się znacząco różnić. Wspólnym mianownikiem będzie oczywiście sprawowanie całodobowej opieki nad mieszkańcami placówki, jednak usługi dodatkowe oraz spis zajęć dla seniorów nie w każdym miejscu będzie wyglądać tak samo. Właśnie z tego powodu tak istotne jest zapoznanie się z ofertą kilku domów opieki przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Nie zapominajmy również o tym, że domy opieki mogą mieć różne specjalizacje. Jedne z nich będą zajmować się osobami w wieku podeszłym będącymi w dobrej formie, inne mogą oferować profesjonalną opiekę dla osób przewlekle chorych. Istnieją również placówki, które specjalizują się w opiece nad osobami cierpiącymi na demencję oraz niepełnosprawnymi intelektualnie.

Zalety prywatnych domów opieki

Prywatne domy opieki to rozwiązania, które cieszą się coraz większą popularnością wśród rodzin, które poszukują fachowej opieki dla najbliższych w wieku podeszłym. Placówki tego typu to lepsza alternatywa dla publicznych domów opieki, w których czas oczekiwania na wolne miejsce to kilka miesięcy, a oferta jest zazwyczaj mocno okrojona i pozbawiona zajęć dodatkowych dla seniorów. Wśród największych zalet prywatnych domów opieki możemy wymienić między innymi:

  1. Kompleksową opiekę medyczną i pielęgniarską — prywatne domy opieki to miejsca, w których wykwalifikowany personel sprawuje całodobową opiekę, zarówno medyczną, jak i pielęgnacyjną. Doświadczeni pracownicy towarzyszą mieszkańcom i wspierają ich w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak mycie się, ubieranie, czy spożywanie posiłków. W ofercie prywatnych domów opieki znajdziemy również możliwość skorzystania z konsultacji u lekarzy specjalistów bez konieczności wychodzenia z ośrodka.
  2. Komfortowe warunki zamieszkania – prywatne domy opieki oferują wygodne pokoje z możliwością umeblowania własnymi rzeczami, tak by zapewnić seniorowi komfort i namiastkę domu. Pokoje posiadają własne łazienki oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, co znacząco ułatwia poruszanie się osobom starszym.
  3. Odpowiednia dieta – osoby starsze i schorowane mają zazwyczaj specjalne potrzeby dietetyczne, których przestrzeganie ma wpływ nie tylko na ich zdrowie, ale również samopoczucie. Prywatne domy opieki oferują starannie przygotowane posiłki wychodzące z własnej kuchni i uwzględniające zalecenia dietetyczne i zdrowotne wszystkich podopiecznych.
  4. Duży wybór aktywności dodatkowych – prywatne domy opieki to miejsca, w których dba się o zapewnienie podopiecznym możliwości rozwoju swoich pasji oraz o ich samopoczucie i kondycję fizyczną. Spory wybór zajęć grupowych prowadzonych przez wykwalifikowanych terapeutów to coś, co na pewno spodoba się każdemu seniorowi.
  5. Wysokie standardy i rodzinna atmosfera — prywatne domy opieki to w zdecydowanej większości przypadków nowe budynki o wysokim standardzie. Nie oznacza to jednak, że miejsca te wyglądają jak zimne szpitale. Wystrój, klimat oraz podejście do podopiecznych przypomina raczej dom, niż placówkę publiczną, dzięki czemu seniorzy szybko odnajdują się w nowej sytuacji i czują się w takim miejscu bezpiecznie.

Prywatny dom seniora w małopolsce - jaki wybrać?

Prywatny dom opieki Holi Care – azyl dla seniora w okolicach Krakowa

Wiemy, że wybór domu opieki dla ukochanego członka rodziny nie jest prosty. Dobrym rozwiązaniem jest kierowanie się ilością poleceń zadowolonych klientów i podopiecznych. Jedną z najczęściej polecanych prywatnych placówek w okolicach Krakowa jest Dom seniora Kraków prywatny dom opieki dla emerytów i osób starszych - Holi-Care, oferujący całodobową opiekę nad osobami starszymi i schorowanymi. Dokładny adres placówki to:

Prywatny dom opieki Holi-Care
ul. Wojów 2
32-830 Wojnicz
Tel: 535 914 874

Holi-Care to miejsce, w którym na pierwszym miejscu stawiany jest podopieczny i jego stan zdrowotny, potrzeby oraz pragnienia. Placówka oferuje całodobową opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry lekarskiej oraz pielęgniarskiej, która dokłada wszelkich starań, by seniorzy czuli się zaopiekowani i bezpieczni. Nowoczesny dom opieki wyposażony został we wszystkie niezbędne sprzęty, które uławiają codzienność podopiecznych oraz przenoszą rehabilitację na zdecydowanie wyższy poziom. A wszystko to w wyjątkowo rodzinnej atmosferze, która sprawia, że Holi-Care staje się drugim domem wszystkich znajdujących się tu mieszkańców.

Czas wolny w domach seniora małopolskaKomfort i standard w prywatnych domach opieki dla seniorów, osób niepełnosprawnychTurnusy rehabilitacyjne, rehabilitacja, dieta w domach opieki

Czym jeszcze zachwyca Holi-Care – atrakcje okolicy

Ogromną zaletą Holi-Care jest nie tylko wysoki standard placówki oraz świadczonych usług, ale również okolica, która sprawia, że zamieszkanie w tym miejscu staje się jeszcze bardziej atrakcyjne. Wojnicz, usytuowany w niewielkiej odległości od Krakowa, to miejscowość słynąca z kilku wyjątkowo ciekawych atrakcji, takich jak, chociażby:

  1. Zabytkowy rynek w Wojniczu – wojnicki rynek to wyjątkowy zabytek powstały jeszcze w czasach średniowiecza, zajmujący powierzchnię dokładnie połowy krakowskiego rynku. Znajdziemy tu zarówno starą, zabytkową zabudowę, jak i znacznie nowsze budynki, które razem tworzą ciekawy kolaż architektoniczny. Ciekawą atrakcją dla osób pasjonujących się historią będzie również figura św. Floriana, która usytuowana została w tym miejscu.
  2. Pałac Dąmbskich oraz park – ten okazały budynek pałacowy z 1876 roku wybudowany został w stylu angielskiego neogotyku, który zachwyca ciekawymi zdobieniami i rozwiązaniami architektonicznymi. Na uwagę zasługuje również piękny park dworski, który może być idealnym miejscem na spokojne spacery w ciepłe dni. 
  3. Zabytkowy kościół św. Leonarda – drewniany, niewielki kościół, którego pierwotna wersja została wybudowana około 1112 roku to ciekawy przykład dawnej architektury, a przy tym wyjątkowe miejsce sakralne, w którym po dziś dzień odbywają się pełne uroku i zadumy msze święte.

Czy Holi-Care to dobry wybór? - Kilka opinii

Wspomnieliśmy już, jak ważne przy wyborze domu opieki dla seniora jest kierowanie się sprawdzonymi opiniami osób, które korzystały z usług danej placówki. Holi-Care to miejsce, gdzie znajdziemy wyłącznie pozytywne rekomendacje.

„Długo wzbraniałam się przed przeprowadzką do tego miejsca, jednak teraz mogę powiedzieć, że Holi-Care to mój drugi dom. Czuje się tu bardzo dobrze, a przede wszystkim bezpiecznie, bo wiem, że otrzymam natychmiastową pomoc i wsparcie w każdej sytuacji.”
Janina, lat 86.

„Mój tata mieszka w Holi-Care od roku i bardzo ceni sobie pobyt w tym miejscu. Gdy widzę jego uśmiech i coraz lepszą kondycję fizyczną oraz psychiczną utwierdzam się w przekonaniu, że Holi-Care to był najlepszy możliwy wybór.”
Tomasz, syn jednego z podopiecznych

„Dawniej moje życie nie było usłane różami. Córka mieszka za granicą, a mąż odszedł kilka lat temu, przez co czułam się bardzo samotna. Kiedy zdecydowałam się przeprowadzić do domu opieki, myślałam, że nie czeka mnie tu nic dobrego. Bardzo się myliłam. Dziś mam kilka koleżanek, z którymi spędzam każdy dzień oraz pomoc miłych pielęgniarek, które nigdy nie narzekają na moje prośby. Czuje się tu lepiej niż we własnym mieszkaniu.”
Jadwiga, lat 80

Warunki w prywatnych domach seniora w Małopolsce - wysoki standard, wykwalifikowany personel, różnorodne zabiegi

Codzienność w domu seniora Holi-Care

Samotne życie seniora bywa bardzo ciężkie i przygnębiające. Holi-Car wie, jak ważny jest wszechstronny rozwój, dlatego pracownicy ośrodka starają się dbać nie tylko o zdrowie fizyczne, ale również o kondycję psychiczną swoich podopiecznych. Dużą wagę przykładają tu również do diety seniorów, która wpływa na ich samopoczucie i zdrowie. Więcej na ten temat można przeczytać we wpisie "Jak wygląda dieta indywidualna w domu seniora?", gdzie znajdziemy szereg ciekawych wskazówek na temat żywienia osób starszych. Holi-Care to również dbałość o organizację czasu wolnego podopiecznych, ciekawa oferta zajęć grupowych, a nawet wycieczki, które sprawiają, że seniorzy spędzają jesień swojego życia aktywnie i ciekawie. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.