Skip to main content

Fotograficzna pasja

Dodaj komentarz
Niemal każdy z nas jest obecnie "uzbrojony" w aparat, który jest jedną z najważniejszych funkcji w smartfonie. Kiedy dzieje się coś nagłego lub nieoczekiwanego, możemy natychmiast wyciągnąć telefon, uruchomić aparat i uwiecznić to wydarzenie w ciągu kilku sekund. W ten sposób często dowiadujemy się o tym, co dzieje się właśnie na drugim końcu świata - naoczny świadek po prostu zrobił zdjęcie lub nagrał film. My staliśmy się jego odbiorcą.

Fotograficzna pasja - od czego zacząć fotografowanie?

Od czego zacząć fotografowanie?

Wielu traktuje fotografię jako hobby, okazjonalne "pstrykanie fotek" i nic poza tym. Jest jednak całkiem spora grupa ludzi, którzy chcieliby z fotografii uczynić coś znacznie więcej, ponieważ to ich pasja, ich namiętność. Początki nigdy nie należą do łatwych. Pierwsze zdjęcia bywają często nieostre, rozmyte lub w ogóle nie pokazują tego, co autor zdjęcia miał w zamyśle. Grunt więc, to poznać swój sprzęt. Nie ważne, czy jest to aparat w telefonie, aparat cyfrowy, czy bardzo zaawansowana lustrzanka. Po zapoznaniu się ze wszystkimi funkcjami i możliwościami sprzętu, przestaniemy w końcu zadawać pytanie: "jak robić ładne zdjęcia?" - po prostu zaczniemy je robić! Jeśli dołożymy do tego wprawne oko fotografa i wyczucie chwili, piękne kadry będą na wyciągnięcie dłoni!

Kilka lifehacków pomocnych przy robieniu zdjęć

Fotograficzne tricki

Fotografia nie jest bowiem żadną sztuką tajemną, którą przyswoić mogą jedynie nieliczni. Zmysł estetyczny, wspomniana już znajomość sprzętu czy też bycie w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, mogą nam zagwarantować, że nasze zdjęcia będą wyglądały fantastycznie. Oczywiście, zawsze możemy też zastosować pewne tricki fotograficzne, jak chociażby późniejsza obróbka zdjęcia w jednym z programów graficznych, jednak z całą pewnością nie są one konieczne, abyśmy mogli cieszyć się wykonaniem udanej fotografii. W tej dziedzinie - podobnie, jak we wszystkim - działa zasada "praktyka czyni mistrza". Dlatego też dobrze jest mieć aparat często w dłoni i ćwiczyć, robić jak największą ilość zdjęć, aby z czasem zorientować się, że nasze umiejętności fotograficzne weszły na nowy, wyższy poziom.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.