Skip to main content

Cyrkonia czy diament? Co lepiej wybrać?

Diament uchodzi za najtwardszy, ale również i najpiękniejszy kamień naturalny, znany człowiekowi. Nic dziwnego, że zgodnie z tradycją, to właśnie on zdobi pierścionki zaręczynowe, mające stanowić swoisty symbol uczucia, które przetrwa próbę czasu. Jego alternatywą jest z kolei cyrkonia – sztuczna imitacja diamentu, która jednak również posiada niebagatelne walory estetyczne. Na który kamień warto się zdecydować i co wziąć pod uwagę, podejmując ostateczną decyzję?

Ile kosztuje biżuteria z diamentami?

Czym jest cyrkonia i co różni ją od diamentu?

Diament w przyrodzie występuje niezwykle rzadko. Zachwyca on jednak swoim pięknem, przyciągając uwagę i budząc zachwyt niemalże każdej kobiety. Cyrkonie to z kolei syntetyczne kamienie, łudząco podobne do prawdziwych diamentów, choć różniące się nie tylko istotnymi detalami, ale również i trwałością. Różnice pomiędzy tymi dwoma kamieniami, wyszczególnione zostały w artykule ze strony https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-rozpoznac-diament-i-odroznic-go-od-cyrkonii, którego autor kompleksowo wyjaśnił, jak odróżnić diament od cyrkonii. Wśród najczęściej wymienianych metod wyróżnić można więc:

  • test przewodzenia ciepła – diament, w przeciwieństwie do cyrkonii, nie nagrzeje się po wrzuceniu do wrzątku,
  • test światła – diament lśni wyłącznie bielą i szarością, bez obecności innych odcieni barw,
  • test przejrzystości – cyrkonia jest przejrzysta, zaś diament załamuje światło.

Co warto wiedzieć o prawdziwych diamentach?

Diamenty już od wieków symbolizują trwałość i nierozerwalność uczuć. To właśnie dlatego, jak zobaczysz po przejściu na witrynę https://lodzinscy.eu/317-zareczyny, wykorzystuje się je w znacznej mierze przy produkcji pierścionków zaręczynowych. Warto w tym miejscu wspomnieć o klasyfikacji diamentów, w której największą rolę odgrywają tzw. parametry 4 C. W tłumaczeniu na język polski oznaczają one dokładnie kolor, czystość, szlif i karat, które budują piękno kamienia szlachetnego,  warunkując jednocześnie jego cenę na rynku.

Gdzie kupić biżuterię z diamentami?

Czym jest szlif brylantowy?

Dzięki szlifowaniu diament może przyjąć zróżnicowane kształty. To nie tylko okrągła forma, ale również serce czy subtelna łezka. Mówiąc o szlifie, warto natomiast wspomnieć tym, który nosi nazwę szlifu brylantowego. To swoiste apogeum możliwości sztuki jubilerskiej, wydobywające z diamentu ukryte piękno.

Dla odmiany cyrkonia pierwszy raz pojawiła się na rynku w 1973 r. jako kamień syntetyczny, który również szybko zyskał swoim miłośników na całym świecie. Te zamienniki diamentów również wykorzystuje się w pierścionkach zaręczynowych, o czym świadczy oferta Salonu Jubilerskiego Łodzińscy: https://lodzinscy.eu/326-cyrkonia, w której figurują modele z wykorzystaniem cyrkonii.

Który kamień warto wybrać?

Diamenty i cyrkonie wyglądają niezwykle elegancko i cechują się wysokim poziomem estetyki. Na ogół przy wyborze decydująca jest cena produktu. Jak nietrudno się domyślić, w przypadku diamentu będzie ona wielokrotnie wyższa, niż w momencie, gdy chcemy zakupić biżuterię z cyrkonią. Warto podkreślić również, że ozdoby z diamentem będą bardziej trwałe. I to właśnie upływ czasu pokazuje, jak bardzo różnią się diament i cyrkonia. Jeśli jednak zależny nam na estetycznej ozdobie, którą po kilku latach można wymienić na inny model, cyrkonia będzie z pewnością dobrym rozwiązaniem. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Chce oświadczyć się mojej ukochanej i chce, żeby to było wyjątkowe! Z pomocą dobrej firmy ...
Krzysztof 1 miesięcy temu Ekologiczne źródła energii
Śledzenie tego, w jaki sposób fotowoltaika jest odbierana w naszym kraju, jest bardzo interesujące. Może ...
Weronika 1 miesięcy temu Ceremonia ślubna w plenerze
Bardzo mi się marzy ślub w plenerze! Na wszystkich zdjęciach takie ceremonie wyglądają jak wycięte ...
Spotkałam się z takimi wiatami podczas wycieczki do Grecji, ale wtedy nie wiedziałam, na co ...
Muszę przyznać, że zastanawiam się nad zabiegiem korekty powiek. Niestety zmagam się z opadającymi powiekami ...