Co zrobić, by mieć piękny ogród?

1 komentarz

Każdy z nas marzy o ładnym ogrodzie na swojej posesji. W zależności ile mamy na niego miejsca, dostosowujemy go do roślin jakie zamierzamy posadzić.

Kwiaty posadzone w ogrodzie po spulchnieniu gleby glebogryzarką wypożyczoną w BMK

Drzewa i kwiaty - biżuteria dla ogrodu

Urządzając ogród sadzimy w nim drzewa, kwiaty. Przed posadzeniem roślin zawsze należy użyć glebogryzarki https://www.bmk.rzeszow.pl/sprzet/100-glebogryzarka-honda-fg-320-de, a następnie zostaje nam tylko wybrać czym chcemy ustroić nasz ogród. Drzewa owocowe to (jabłonie, grusze, śliwki) i krzewy (porzeczki, borówki, agrest). Wplatamy w scenerię ogrodu także drzewa ozdobne kwitnące, o barwnych liściach, szczepione na pniu, formujące żywopłot lub kulę oraz drzewa o pokroju kolumnowym. Piękne byliny, trawy ozdobne. Przykładem bylin są: juka, macierzanka wczesna, zawciąg nadmorski, konwalijnik, kocimiętka, barwinek mniejszy itp. Trawy ozdobne to jęczmień grzywiasty, hakonechloa smukła, mietlica mglista, ostnica cieniutka, tatarak trawiasty itp. Następnie sadzimy kwiaty tj.: budleja trójkolorowa, hortensja, lilak prim rose, miłorząb japoński itp.

Jak zadbać o ogród na wiosnę?


Wiosną każdy ogród tętni swoim życiem i jest w nim dużo pracy. Zadbamy o niego prawidłowo korzystając z oferty: wynajem kosy spalinowej i innego sprzętu do pracy w ogrodzie. Przygotujemy i spulchnimy glebę w ogrodzie wybierając odpowiednią glebogryzarkę. Dzięki temu urządzeniu wyrównamy duże połacie gleby. Większość nowoczesnych glebogryzarek pomaga rozprowadzić kompost i torf. Kolejnym ważnym urządzeniem, które usprawni pracę jest frezarka (karczownik do usuwania pni). Dzięki niemu usuniemy zalegające pnie z powierzchni.

Czym jest wertykulacja?


Po okresie zimowym trawnik w ogrodzie potrzebuje intensywnej pielęgnacji. Wertykulacja to sposób aby ożywić trawę i pobudzić do wzrostu. Polega ona na usunięciu z nawierzchni obumarłych roślin, które sprzyjają rozwojowi grzybów i bakterii uszkadzając murawę. Wertykulacja to proces usuwania z trawnika nieczystości i odpowietrzanie gleby. Należy wykonać taki zabieg po pierwszym koszeniu na lekko wilgotnym trawniku. Wykorzystamy do tego wertykulator elektryczny lub spalinowy.

Dom z wypielęgnowanym trawnikiem za pomocą kosiarki wypożyczonej w BMK Rzeszów

Koszenie trawnika

W ogrodzie najwięcej pracy jest z koszeniem trawy. Ta czynność też zajmuje nam większość czasu i należy tu dobrać odpowiedni sprzęt. Kosiarki trawnikowe dzielimy na ręczne (pchane przez człowieka), elektryczne (w tym akumulatorowe), spalinowe (dwu-lub czterosuwowe). Przytniemy odpowiednio trawę wykorzystując: kosę spalinową z trójzębem lub żyłką, kosiarkę spalinową z koszem, spalinowe nożyce do żywopłotu. Idąc o krok dalej możemy wykonać także nawodnienie w naszym ogrodzie wykorzystując do tego zabiegu koparkę łańcuchową.


Praca w ogrodzie dzięki dostępności takiego sprzętu staje się łatwa i przyjemna. Po wykonaniu takich prac możemy skupić się na dalszym dopieszczaniu wizualnym naszych ogrodów.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Weronika · 2 miesięcy temu
    Bardzo pomocny artykuł! Szukam właśnie wypożyczalni sprzętu budowlanego w Rzeszowie, która mnie wesprze podczas pielęgnacji ogrodu, bo nie chcialabym naraż się na tak duże koszta i kupować całego sprzętu na raz. Na pewno odwiedzę stronę firmy - dziękuję!