Skip to main content

Ciechocinek i walory jego tężni solankowych

Poszukując ciekawego miejsca na wypoczynek weekendowy lub dłuższy wyjazd, warto zainteresować się Ciechocinkiem. To idealne miejsce na zregenerowanie się, niezależnie od pory roku. Dlaczego warto się tam wybrać? Jakie atrakcje kryją się w tej miejscowości położonej w województwie kujawsko-pomorskim, tuż pod Toruniem?

Noclegi w Ciechocinku

Wiele osób wybierających się do Ciechocinka zastanawia się, jak wygląda w tej miejscowości sytuacja z noclegami. Nie trzeba się jednak tym martwić. Ciechocinek oferuje bowiem bardzo bogatą bazę noclegową. Każdy znajdzie tutaj idealne miejsce dla siebie. Dostępne są w tym zakresie nie tylko pokoje w dużych pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych, wyposażone w dodatkowe atrakcje, jak np. basen, czy też własne restauracje, ale również kwatery wynajmowane przez osoby prywatne. Szukanie noclegu w Ciechocinku warto rozpocząć od Villi Viva położononej w sąsiedztwie malowniczego Parku Zdrojowego. Bogata ofera noclegów Villi zadowoli każdego kuracjusza.

Przytulne kwatery, małe hostele

Nie musimy się zatem martwić tym, że udając się do Ciechocinka, trzeba będzie uprzednio wykonać rezerwacje na noclegi z dużym wyprzedzeniem. Jeśli chodzi o noclegi w Ciechocinku, znajdziemy je zawsze, nawet w miesiącach wypoczynkowych, w których kurorty z tężniami solankowymi są mocno oblężone oraz w weekendy. Choć jest to bardzo popularne miejsce dla wypoczynku, to mimo wszystko nie powinno być problemu ze znalezieniem miejsca dla siebie, tak jak to jest np. nad morzem.

Tężnie solankowe

W Ciechocinku znajdują się trzy tężnie solankowe, wzniesione już w XIX wieku. Mają one nie tylko walor zabytkowy i historyczny, stanowiąc jedną z obowiązkowych pozycji do zwiedzenia, ale także właściwości prozdrowotne. Jakie są korzyści z spacerów wokół tężni w Ciechocinku? Tężnie solankowe zbudowane są z gałązek brzozowych, drewna iglastego, a także specjalnych urządzeń, które pompują wodę solankową, czyli wodę mineralną, która posiada bardzo dużą ilość jonów sodowych. Takie tężnie wytwarzają specjalny aerozol, bogaty w mikroelementy, takie jak: jod, brom, żelazo, potas, sód, magnez i wapń.

Prozdrowotne właściwości

Przebywając nieopodal tężni solankowych, oddychamy zdrowym powietrzem, takim jak nad morzem, jednakże jego właściwości są jeszcze większe. Wdychanie zdrowego powietrza z tężni solankowych już godzinę, zapewnia np. taką dawkę jodu, jak przy plażowaniu przez trzy dni. Jod wpływa zaś pozytywnie na tarczycę. Jeśli chodzi np. o znajdujący się w solance brom, jego prozdrowotne właściwości doceniają osoby, które cierpią na schorzenia obejmujące górne drogi oddechowe. Brom rozszerza bowiem oskrzela, ułatwiając oddychanie. Z kuracji przy tężniach solankowych powinni w szczególności skorzystać mieszkańcy dużych aglomeracji miejskich, którzy na co dzień oddychają mocno zanieczyszczonym powietrzem i cierpią na różnego rodzaju schorzenia. Wypoczynek przy tężniach może mieć wówczas zbawienny wpływ na zdrowie.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Chce oświadczyć się mojej ukochanej i chce, żeby to było wyjątkowe! Z pomocą dobrej firmy ...
Krzysztof 1 miesięcy temu Ekologiczne źródła energii
Śledzenie tego, w jaki sposób fotowoltaika jest odbierana w naszym kraju, jest bardzo interesujące. Może ...
Weronika 1 miesięcy temu Ceremonia ślubna w plenerze
Bardzo mi się marzy ślub w plenerze! Na wszystkich zdjęciach takie ceremonie wyglądają jak wycięte ...
Spotkałam się z takimi wiatami podczas wycieczki do Grecji, ale wtedy nie wiedziałam, na co ...
Muszę przyznać, że zastanawiam się nad zabiegiem korekty powiek. Niestety zmagam się z opadającymi powiekami ...