Skip to main content

6 rzeczy, których nie wiesz o sushi

1 komentarz

Sushi cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na degustację tej wyjątkowej potrawy kuchni azjatyckiej. Nawet jeśli miałeś już okazję spróbować sushi, z pewnością nie wiesz wszystkiego, o tym ciekawym daniu. Przedstawiamy więc kilka ciekawostek, o których z pewnością jeszcze nie słyszałeś.

Sushi Friends Kraków

Czy sushi trzeba jeść pałeczkami?

Jeśli do tej pory nie spróbowałeś sushi, tylko dlatego, że obawiasz się jedzenia pałeczkami, być może ucieszy Cię fakt, że nie jest to wcale obowiązkiem. Sushi wcale nie trzeba jeść pałeczkami, o czym mówi nawet japońska etykieta. Potrawę ta można jeść również palcami, z czego korzystają także Japończycy. Jeśli jednak chcesz poćwiczyć jedzenie pałeczkami w zaciszu własnego domu, dobrym rozwiązaniem będzie zamówienie sushi na wynos. Danie z dowozem oferuje np. Sushi Friends Kraków - restauracja zlokalizowana na ul. Sebastiana Klonowica 26, 30-654 Kraków (tel:736 244 188), które dostarczy zamówienie wprost pod Twoje drzwi.

Czym zneutralizować smak wasabi?

Wasabi nie każdemu przypada do gustu. Jeśli jednak przed każdym kawałkiem sushi zjesz imbir, jego smak zostanie zneutralizowany. Co więcej, w ten sposób pozbędziesz się smaku również pozostałych składników, wchodzących w skład danej rolki.

Czy sushi trzeba zjadać w całości?

Danie wywodzi się z krajów japońskich i chińskich. Zjadanie go w całości jest zgodne z ich etykietą. Dotyczy to nie tylko sushi, ale również i innych dań kuchni azjatyckiej. Zjedzenie kawałka sushi w całości stanowi wyraz kultury osobistej, ale również i uznania dla kucharza. Co więcej, podczas zjadania posiłku należy również głośno mlaskać, by wyrazić swoje zadowolenie. Całość należy podkreślić głośnym beknięciem, by kucharz był zadowolony ze swojej pracy.

Sushi master - Sushi Friends Klonowica

Jaki smak przyniesie połączenie sosu wasabi i sojowego?

Raczej nie radzimy próbować takich połączeń. Sama sztuka spożywania sushi mówi, że nie należy łączyć tych dwóch smaków, o czym warto pamiętać, spożywając sushi. Sos wasabi i sos sojowy neutralizują wzajemnie swój smak. Co gorsza, wpływają one również na smak sushi, znacząco go pogarszając. Nic dziwnego, że wiele osób, które dopuściło się takiego czynu, bezzasadnie zraziło się do tego swoistego symbolu kuchni azjatyckiej.

Czy sushi należy robić w domu?

Wcale nie jest to konieczne. Można skorzystać z ofert od wspomnianej już restauracji Sushi Friends, by cieszyć się smakiem sushi bez konieczności jego przygotowania. Co więcej, strefa dowozu zapewnia ograniczenie kosztów transportu dania, a ogrom smaków sprawia, że z pewnością każdy wybierze swój ulubiony.

Czy sushi mogą spożywać osoby z nadciśnieniem?

Sushi uważane jest za jedną z najzdrowszych potraw. W jego skład wchodzą wyłącznie naturalne składniki i świeże produkty. Niestety, z wyjątkowego smaku powinny zrezygnować osoby, zmagające się z wysokim ciśnieniem tętniczym. Jest to spowodowane przede wszystkim wysoką zawartością sodu w sosie sojowym, będącym dodatkiem do dania.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Olaf · 4 miesięcy temu
    Zachwycający artykuł! Dzięki niemu miałem okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat sushi, które wcześniej były dla mnie nieznane. Szczególnie zaskoczyła mnie informacja, że sushi niekoniecznie trzeba jeść pałeczkami i że japońska etykieta pozwala na jedzenie tej potrawy palcami. To świetna wiadomość dla tych, którzy nie czują się pewnie z pałeczkami w ręku. Ponadto wartość edukacyjna artykułu jest naprawdę imponująca — od kwestii etykiety, przez właściwości smakowe, aż po zdrowotne aspekty spożywania sushi. Gratuluję autorowi za dokładne zbadanie tematu i przekazanie wiedzy w tak przystępny sposób. Czekam na więcej tak interesujących tekstów na Waszym portalu!